Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik olyan, hogy az orvos...

Létezik olyan, hogy az orvos azt állapítja meg, hogy nincs több petesejtem, de tévedett?

Figyelt kérdés

Arra akarok kilyukadni, hogy van-e esélye, hogy valamikor, véletlenül teherbe esek? Egy-egy petesejt nem maradhatott bent, amit esetleg nem mutatott az ultrahang? Mennyire 100% ez a dolog?

Járt valaki így? Vagy ismerőse?



2022. szept. 30. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
???
2022. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A hátteret bővebben jó lenne tudni, mivel se kép, se hang nem jött át ezzel ...
2022. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Majdnem három hónapja nem jött meg a menstruációm még progeszteron tablettával se. Az elmúlt 3 évben már össze voltak zavarodva a ciklusaim, hol 5 hét után jött meg, hol 12-15 nap után. Múlt héten csináltak ultrahangot, amin az orvos hosszasan nézte a petefészkemet és azt mondta, hogy nem lát petesejtet az egyikben, a másikban pedig csak egy bevérzett petesejtet lát. Hormon vizsgálatokra küldött, annak eredményeire várok.
2022. szept. 30. 21:23
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván petefészek kimerülést diagnosztizáltak a kérdezőnél alacsony AMH szinttel.

Ezt az orvossal beszéld meg, ha nem akarsz gyereket érdemes védekezni szerintem.

2022. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as Akkor ez még semmit nem jelent, ezek szerint van még petesejted.
2022. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy egyébként?

Gondolom AMH-t is néztek UH mellett. Sajnos ha nem látnak, az nem jó jel. Kolléganőmnek még akadt, de rossz minőségűek, és maximális stimulálás mellett is jó, ha egy tüszője lett lombiknál, abból sem lett semmi. Neki korai petefészek kimerülése volt.

2022. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Van olyan rokonom, aki gyerekkora óta pár havonta menstruál. Legutóbb 1,5 éve nem jött meg neki. Így is teherbeesett.
2022. okt. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Most küldték hormonvérvételre. Nem néztek neki még AMHt. Azt nézte a doki, hogy van e domináns tüsző, de nem látott. Nincs peteérésed. Ez ennyit jelent. Nem azt, hogy nincs több petesejted.

Első körben egy jó endokrinológus fog tudni segíteni, nem nőgyógyász.

2022. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem azt írta a kérdező, hogy épp nem volt domináns tüszője, hanem hogy az orvos szerint nincs petesejtje.

Bár gondolom ez azt jelentheti, de majd megcáfol, ha rosszul gondolom, hogy tüszőt nem látott az orvos, fejletlent sem, semmilyet sem, és innen állapította ezt meg.


Lehet látni UH-n a tüszőállományt, mert mikor én reprodukciós intézetbe kerültem lombik céljából, elég alacsony volt az AMH-m (a saját orvosom mégsem aggódott, mert szerinte az extrém nagy fogyás okozta, a vérzésem is megszűnt átmenetileg).

A lombikos orvos vizsgálat előtt nem is kecsegtetett sok jóval az AMH szintem láttán. Aztán mikor megnézett, mondta megkönnyebbülten, hogy hisz van itt bőven.

Domináns sem volt köztük akkor sem, hisz már 7 hónapja nem volt menstruációm, így peteérésem sem.

2022. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem lehet megállapítani uh-val hogy nincs több petesejtje🤦
2022. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!