Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Policisztás PCOS-sal is...

Policisztás PCOS-sal is teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

2 napja feküdtem le először a barátnőmmel. Én abban a hitben éltem, hogy szed tabit, mert azt is mondta 1 hónapja. Viszont orvos utasítására abbahagyta 2 hete, csak ezt elfelejtette nekem mondani.


Na de a lényeg, hogy lefeküdtünk, nem mentem el benne, de nem is siettem a kihúzással, úgyhogy valszeg egy kevés ment bele is. Na meg utána törlés nélkül folytattuk. Utána viszont(tudom, előtte kellett volna) megkérdeztem, biztos ami biztos alapon, hogy akkor tabizik-e. És mondta, hogy már nem, de ne aggódjak diétázik, 4 napja jött meg neki, és policisztás PCOS-ja van, ezek miatt meg kb. Minimális az esélye a teherbeesésnek.


Nahát ez nemigazán nyugtatott meg engem, sőt. A minimális azt jelenti, hogy van rá esély. Szerintetek ha beszed egy 72 órás tabit, az hathat még? Vagy ezt elb&sztam már végleg?



2022. okt. 16. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

A PCOS azt jelenti, hogy PoliCisztásOváriumSzindróma, szóval policisztás PCOS nincs...


Igen, PCOS mellett is teherbe lehet esni. Nehezebb, de nem lehetetlen.

Ha nem akartom babát, védekezzetek rendesen.

Nekem kicsit felültetés szagú a sztori a csaj részéről...

2022. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nincs semmi baja, csak átvert, mert gyereket akar. Akkor lehet terhes. Vagy tényleg PCOS-e van. Akkor is lehet terhes, csak sokkal kisebb eséllyel. Szerintem egyik esetben se fogod tudni rávenni esemény utáni tablettára. Első esetben egyértelmű oka, a másodikban meg a betegség miatt túl kicsi kockázatátnak tartja a terhességet, a gyógyszert ahhoz képest túl durvának(egyébként az is, nem cukorka).

Szóval esetedben marad az ima. Legközelebb meg előbb kérdezősködj, ne utólag, de leginkább húzz gumit, ha nem akarsz gyereket.

2022. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet így is terhes..
2022. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyen be esemeny utanit, igen, az az ovulaciot akadalyozza meg. Ragaszkodj hozza, ha nem akarsz gyereket. PCOs-sal vagyok tunetmentes, 2 gyerekem van, az elso az elso vedekezes nelkuli honapban osszejott.
2022. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom rád hozni a frászt, de barátnőm PCOS-sel szült 4 gyereket.

Való igaz, hogy diétáznia kellett előtte, meg kicsit sportolnia, de hogy sorra jöttek egymás után a gyereket 2-3 év különbséggel, orvosi segítség nélkül, az biztos. Az esély kicsi volt, de közel sem lehetetlen.


Szerintem, ha te még nem akarsz gyereket, akkor tegyél meg mindent, amit tudsz - ahogy a többiek is írták - pl húzz gumit, mert barátnőddel kapcsolatban kicsit olyan érzésem van, hogy ő viszont már igencsak rákészült egy babára...bocsi.

2022. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pcos-es vagyok, és 6 hónapos terhes, teljesen természetes úton sikerült.
2022. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pcos mellett estem én is teherbe, igaz, több mint 9 hónap védekezés nélküli együttlét után :)
2022. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Akinek van méhe az lehet terhes...
2022. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
3 tervezett spontán tervezett gyermekünk van. Pcos+ir mellett. 😉
2022. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!