Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas prolaktin eseten, a...

Magas prolaktin eseten, a gyogyszeres kezeles alatt maradhatok terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A hormon vizsgalat soran kiderult, hogy a 20-ik napon magas a prolaktin szintem: 45.58 (1.39-24.2 hatarertekhez viszonyitva). A ciklus 3-ik napjan pedig 30.67 (1.39-24.2). Volt-e valaki hasonlo helyzetben?

-Milyen gyogyszerrel lehet kezelni?

-Mennyi ido kell amig helyreall a hormon haztartas?

-Kezeles kozben maradhatok-e terhes?

Ngyon szepen koszonom a valaszaitokat.


2010. szept. 28. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem éppen meghaladta a felső határt az eredményem, 25 körül volt. Napi fél Bromocryptint szedtem, a következő hónapban már pozitívat teszteltem. Ha csak a prolaktin a gond, és minden más rendben, akkor miután sikerült levinni az értéket, hamar teherbe eshetsz.
2010. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ötven volt a prolaktin szintem amikor terhes lettem, ötszázról indultam:( kb fél év alatt vitte le a gyógyszer és a búzacsíra ötvenre, azt mondta a doki ,hogy még így is magas de ezzel már ne foglalkozzak:)
2010. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bocs a kérdésért, de milyen tüneteitek voltak, ami utalt a magas prolaktinra? Volt peteérésetek?
2010. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Nekem semmilyen tünetem nem volt, nem is akartak hormonvizsgálatra küldeni, mert az uh is kimutatta, hogy van peteérés, méhnyálkahártya is rendben. 3 hónapig jártam uh-ra (mindig volt pé), csináltak hsg-t is (ott is minden rendben volt), s csak utána voltak hajlandóak vérvételre küldeni, holott ezzel kellett volna kezdeni. Egyetlen tünetem az volt, hogy nem estem teherbe. Bromocryptin után meg 3-4hétre már pozitív lett a teszt.

2010. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az LH-tesztem is pozitív volt minden hónapban.

2010. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az lh teszted hány napig volt pozitív?
2010. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem mindig csak egy napig pozi.
2010. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1napig kell pozitívnak lennie, de ugye az lh-teszt csak akkor pozitív, ha a tesztcsík ERŐSEBB a kontrollcsíknál (vagy egyforma erősek és nem tudod megállapítani, hogy melyik halványabb). Ha halványabb egy kicsit is, mint a kontrollcsík, az nem számít pozitívnak.

[link]

2010. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezt bemásolom még a linkről:

Az ovulációs teszt rendeltetésszerü használata


* Egy 28 napos ciklusnál érdemes a 10-12. napon elkezdeni a tesztelést. 1-2 nappal a tüszörepedés elött a szervezet hirtelen és rövid ideig nagy mennyiséget termel ebböl a hormonból, amit az ovulációsteszt kimutat. A teszt csak 1-2 napig lesz pozitív: 2 napig abban az esetben, ha a termelödés fel- és leszálló ágát is eltaláltad. Az ovuláció az utolsó pozitív nap utáni napon van (tehát azon a napon, amikor a teszt elöször újra negatív). Szeretkezni már elötte kell, mert a petesejt nem sokáig megtermékenyíthet (6-12 óráig, bár tovább is életképes, de egyre romlik a minösége). Tehát szeretkezni a baba érdekében minden pozitív LH-napon és az elsö utána következö negatív napon kell.


* Arra is érdemes figyelni, hogy az ovutesztet minden nap ugyanabban az időben csináld, és ez lehetőleg késő délutánra vagy kora estére essen. Szintén fontos, hogy ne felkelés után tesztelj (akkor sem, ha műszakos munka után délután ébrednél).

2010. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Koszonom, kedves vagy.
2010. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!