Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas prolaktin szint gyógysze...

Magas prolaktin szint gyógyszeres kezelés után örökre rendeződik? Mi az esélye, hogy újra emelkedik?

Figyelt kérdés
Magas a prolaktinom, s igazából már kb 5 éve tudok róla, 1-2 szer bromot szedtem rá, 1-2 hónapig, közben lett egy kislányom, s most megint magas. Jó lenne ezt egy életre letudni...
2009. okt. 2. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 7 éve volt magas és akkor bromot kaptam rá és egyből terhes is lettem. Azóta 7 éves a fiam és hála istennek a prolaktin szintem azóta is jó :-)
2009. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
terhességem előtt kezelték a prolactin szintemet, megszületett a kisfiam. Most újra terhes lettem, és ugyanúgy magas volt. nem maradt alacsony szinten sajnos
2009. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor 50-50% az esélyem rá...reménykedem...
2009. okt. 4. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
minden hormonális baj mögött valmai szervi működési zavar áll. ha ez egy gyulladás, akkor lehet, hogy megszűnik, de ha nem, akkor sajnos a probléma megmarad, hacsak nem derül ki, hogy mondjuk göb van a pajzsmirigyben és ezért magas vagy alacsony a TSH. a prolaktin termelésért nem tudom, hogy mi a felelős, de alegtöbbször az agyalapi mirigy vagy a pajzsmirigy felelős a hormon bajokért. érdemes ezeket a szerveket mr vizsgálatnak alávetni, ott kiderül, hogy szervi baj, gyulladás, vagy genetikus örökség okozza az eltérést. az első két esetben lehet rajta segíteni a második esetben csak a gyógyszer állandó szedése a megoldás.
2009. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Találtam egy módszert, amivel rendbe tudjátok tenni a hormonszintet végleg. Olvassátok el a www.avivamodszer.hu

Megvettem a könyvet és gyógyszer nélkül mindent ami a női hormonokkal összefüggésben áll helyrehoz!

Sok sikert!

2009. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Én is bromot szedtem,de egy idő után ujból szükség volt rá,mert visszament,legközelebb már tovább kellett szednem,hogy tartósabb legyen.Aztán premens tabletát szedtem rá,az is csökkenti a szintet,terhes lettem az első hónap után,de sajnos nem maradt meg...A barátcserje kapszula is jó rá!A prolaktinnal az a baj,a dokim azt mondja magától nem megy vissza és a teherbeesést gátolja,ha nem teszek érte nem lesz baba.
2009. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát ez jó, ha valami szervi bajod van, azt nem lehet egy kis tornával megoldani. én is hiszek a holisztikus gyógyászatban, de előbb derüljön ki milyen baj áll a háttérben, mert a gyertyaállástól meg a cicaháttól nem lesz baba, ha valami definiálható gond van!
2009. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

3. válaszadónak

A TSH-m normális, sőt, minden egyéb hormonális dolog rendben van, többszöri vérvétellel sem derült ki más eltérés.

A prolaktin termeléséért az agyalapi mirigy a felelős.


Köszönöm a válaszaitokat!Sok sikert a babaprojekteseknek!

Bíztatásképp! Nekem magas prolaktin mellett is elsőre sikerült a baba, s most 1,5 éves!

2009. okt. 6. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!