Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hónap múlva szerenénk...

5 hónap múlva szerenénk belevágni a babaprojektbe! Milyen "óvintézkedések", illetve feladatok vannak előtte? Kezdjek el szedni valamit? (elevit, gravida? ) A nőgyógyászok nem nagyon ajánlják, úgy hallottam.

Figyelt kérdés
Lehet valami így előre készülni?
2010. szept. 30. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nemrég tettem fel én is egy hasonló kérdést, mert kb. mi is 4-5 hónap múlva állnánk neki. Nekem azt tanácsolták,hogy még ne kezdjek el semmit szedni, elég előtte 1-2 hónappal. Rákszűrést akarok majd előtte, tehát kb. 3 hónap múlva, meg csináltatok egy teljes vérképet. Szerintem ennyi elég.
2010. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ami fontos, az a rákszűrés, mivel azt úgyis csinálnának, ha kiderül, hogy babát vársz, de ugye egy évig érvényes. ÉRdemes elmenni tüdőszűrőre is, mert a védőnő megkérdezi (nem kéri ugyan, mert babásan már nem lehet, de amúgy is kötelező lenne, csak senki nem törődik vele)

Ami nagyon fontos, az a fogászat! Egyrészt egy teljes alsó-felső fogsor röntgen, mert bármi baj lesz a 9 hónap alatt a fogaiddal, ha van ilyen (nekem nem volt), akkor tudnak kezelni, ha nincs, akkor nem minden esetben (meg amúgy sem árt egyszer felnőttkorban csináltatni ilyet). Lyukas fogak betömése, ínyerősítő fogkrém használata - nekem ömlött eleinte belőle a vér, ami a hányásom mellé nem volt kellemes, attól is hányingerem volt, alig tudtam fogat mosni emiatt.

Hirtelen így ezek jutnak eszembe...

2010. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Huh erre a panoráma röntgenre nem is gondoltam. soha nem voltak gondok a fogaimmal, egy ici pici tömésem van, rákszűrésre akarok menni, bár idén kaptam meg a HPV oltásokat.
2010. szept. 30. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:
szia..nem baj ha folsavat is szedsz és e-vitamint én ezeket szedtem orvosi javaslatra(eredmény 12hetes:),jótékonyan hatnak a leendő terhességedre-babádra:)
2010. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eddig nekem sem voltak gondjaim a fogaimmal, de az elmúlt 5 hónap alatt rájöttem, hogy a baba a lehető legfurább dolgokat hozza ki belőlem :)
2010. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!