Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet abból baj ha elkezdem...

Lehet abból baj ha elkezdem itthon magamnak a progeszteron pótlást?

Figyelt kérdés

A legutóbbi terhességem sajnos vetéléssel végződött, miután elkezdtük a progeszteron pótlást két nap után el is vetéltem. Végig barnáztam, nem várt napján negatív teszt, aztán egy hétre rá lett csak pozitív.

Most ugyanez van, a barnázásom már átváltott fehér folyássá,de a tesztem negatív. Pedig elég erős babás tüneteim vannak. Nem tudom anno megelőzhető lett volna -e a vetélés ha időben elkezdjük a progeszteron pótlást így nem tudom most mit tegyek.

Szerintetek bajt csinálok azzal ha elkezdem itthon használni? 3.-ára van időpontom nőgyógyászhoz…

Igen tudom nem 100 % hogy terhes vagyok, egyszerűen csak megérzés. És nem akarok megint úgy járni mint a múltkor.

Van köztetek olyan aki barnázott és elvetélt, majd következő terhességnél újra barnázott és mégis megmaradt a babája? Van erre bármi pici esély is?



2022. dec. 28. 13:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Ezt ugye nem gondolod komolyan?
2022. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha az előző vetélést bizonyítottan progeszteron hiány okozta, akkor a következő babatervezés előtt màr érdemes szedni, hiszen a fogantatáshoz is elengedhetetlen szerepe van a progeszteronnak!

Ugyanakkor saját kútfőre nem szedném, mert fontos, hogy egyensúlyban legyen az ösztrogén hormonális és ha mégsincs progeszteron hiányod vagy ösztrogén túltermelésed, akkor még ez is okozhat problémát.

Miért nem nézetsz egy hormonpanelt mielőtt babát vállalsz ilyen kórelőzmény után?

2022. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem kezdeném el magam tömni hormonnal saját kútfőből, pláne úgy nem hogy nem is vagyok terhes. A progeszteron nem csodaszer! Csak és kizárólag akkor használHAT, ha valóban fenn áll a hiánya, de akkor sem 100%.

Először is legyen egy pozitív teszted, utána lásson orvos, aki eldönti hogy mi szüksèges és mi nem.

2022. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
A progeszteront nem lehet túladagolni, nincs káros mellékhatása ezért elkezdheted alkalmazni. Nyilván, ha alkalmazod, akkor nem fog időben megjönni, függetlenül attól hogy terhes vagy-e vagy sem.
2022. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

De most mi alapjan kezdje el 4-es? Negativ a teszt, csak eppen kepzelodik, hogy tunetei vannak es o terhes.

Ha a tunetek a terhessegtol lennenek, akkor a teszt is pozi lenne.


Szerintem is inkabb egy hormonpanel es ha valoban hianya van, akkor majd orvosi utasitasra elkezdheti szedni, adott adagot, adott idoben.

Amugy felesleges, mert vetelni nem csak emiatt lehet.

2022. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a progeszteront az ovuláció megtörténte után kell elkezdeni (amit jobb esetben orvos követ ultrahanggal, vagy te hőt mérsz, ovutesztezel), és 12 vagy 14 nap után kell tesztelni, és ha negatív, akkor abbahagyni, mert nem fog megjönni, ugyanis a progeszteronnak az a szerepe, hogy megakadályozza a méhnyálkahártya leválását. Ha pozitív a teszt, akkor folytatod. De nyilván előtte szükséges egy hormonpanel vizsgálat, hogy valóban az okozza-e a barnázást, mert egyéb esetben nem fog használni a progeszteront.
2022. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Értem,, Ezek szerint hülye ötlet volt.

Nem kezdem el.

Anno az orvosom nem javasolt vizsgálatot, azt mondta sok minden okozhatta, és három hónap múlva próbálkozhatunk újra.

2022. dec. 28. 14:12
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem már időpontom volt meddőségi kivizsgálásra, de soká lett volna még, ezért addig magamtól jártam utána a barnázásnak. Mensi előtt 6-7 nappal már jelentkezett sajnos, hónapokon keresztül, és ovu után 7-8.napon kell menni a progeszteron vérvételre, nekem mindig 8.napra esett, mert vasárnap volt a 7. nap, de így is a béka segge alatt volt az érték, de még pont annyi amennyi jelezte, hogy volt tüszőrepedés. Elkezdtem a progeszteronkrémet, B6 vitamint (ami segít a progitermelésben), illetve palástfűtea reggel-este és abban a hónapban lényegesen magasabb lett a progiszintem, de a barnázás megmaradt. Abban a ciklusban sikerült a baba, de a pozitív teszttől gyógyszeres progeszteronpótlás vált szükségessé, nyilván azt már orvos írta ki és komolyabb volt, mint a progeszteronkrém. Úgyhogy ha az orvos nem akar rendesen kivizsgálni, javaslom egy másik orvos felkeresését, lehetőleg endokrinológust, aki ért a hormonokhoz.
2022. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

#5


Azért írtam hogy elkezdheti, mert nem tud vele ártani! Ha terhes akkor jól jön, pláne hogy volt már vetélése. Nekem is volt már vetélésem, utána az újabb terhességnél automatikusan felírta az orvosom, mondván biztos, ami biztos.

Ha nem terhes akkor meg maximum csúszik a menstruációja ebben a hónapban. Semmi más gondot nem tud magának okozni. Nem lehet túladagolni és nincs káros mellékhatása. Ha aktívan rajta vannak a baba témán és felmerül a gyanú,hogy most ismét összejött akkor miért-ne?

Vajmi kevés hatással vagyunk ilyen korai szakaszban a sikerre, de a progeszteron pótlást pont hogy biztonsággal lehet alkalmazni.


4-es voltam.

2022. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

"felmerül a gyanú". Nem merül fel a gyanú, tök negatív a tesztje. Nem terhes. Minek kellene most a pótlás?

Majd a követlező ciklusban esetleg, de akkor meg normálisan, ovulációtól.

2022. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!