Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16. ciklusnapon kell elkezdene...

16. ciklusnapon kell elkezdenem a progeszteront,12 napig, aztán teszt. Mi van, ha akkor még negatív, pedig van baba?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvos, hogy így szedjem, 12 nap után teszteljek, ha negatív hagyjam abba, ha pozi folytassam. De kiszámoltam, a 12. nap az a nemvárt előtti nap, egyáltalán nem biztos, hogy kimutatja addig. Eddig 2 kémiai terhességem volt, mindkettőt nemvárt után pár nappal mutatta ki a teszt, nemvárt napján még semmi. Mondjuk azok nem is maradtak meg, szóval lehet, hogy eleve kevesebb volt a HCG. De mi van, ha mégis van baba, csak még nem mutatja a teszt, én meg abbahagyom a progit?
2015. ápr. 15. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg addigra felépül annyira a méhnyálkahártya, hogyha nem pozitív még, de mégis van baba, akkor is megtudjon maradni, de a bitonság kedvéért én tovább szedném pár nappal. Viszont azt tudd, hogy addig, ameddig szeded, nem fog megjönni, csak azután pár nappal, hogy abbahagytad.
2015. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. Nem szívesne kérdőjelezem meg az orvos utasítását, hisz ő a szakember, de nagyon félek tőle, hogy esetleg mégis lenne baba, csak még nem mutatja, és bajt okozok azzal, ha abbahagyom a progit. Sok olyat olvastunk már, hogy csak nemvárt után pár nappal mutatta ki a terhességet a teszt. Nekem sem mutatta ki ekkor soha, csak pár napra rá, volt hogy csak 1 hétre rá. Vérvételre se mennék minden hónapban... És ha mondjuk 2 nappal tovább szedem nem okozna bajt?
2015. ápr. 15. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Bajt biztosan nem okozna, hiszen ha sikerült a baba, akkor alapból kell tovább szedni. A legrosszabb, amit okozhat, hogy eltolja pár nappal a következő ciklusodat, de nem mindenkinél, van, akinél ugyanúgy megjön a gyógyszer mellett is. Én biztos,hogy inkább tovább szedném pár nappal, mert inkább tolódjon el a ciklus, minthogy veszítsek el egy esetleges terhességet. Viszont, ha bizonytalannak érzed magad, kérdezd meg az orvosodat.
2015. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!