Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet abból baj ha elkezdem...

Lehet abból baj ha elkezdem itthon magamnak a progeszteron pótlást?

Figyelt kérdés

A legutóbbi terhességem sajnos vetéléssel végződött, miután elkezdtük a progeszteron pótlást két nap után el is vetéltem. Végig barnáztam, nem várt napján negatív teszt, aztán egy hétre rá lett csak pozitív.

Most ugyanez van, a barnázásom már átváltott fehér folyássá,de a tesztem negatív. Pedig elég erős babás tüneteim vannak. Nem tudom anno megelőzhető lett volna -e a vetélés ha időben elkezdjük a progeszteron pótlást így nem tudom most mit tegyek.

Szerintetek bajt csinálok azzal ha elkezdem itthon használni? 3.-ára van időpontom nőgyógyászhoz…

Igen tudom nem 100 % hogy terhes vagyok, egyszerűen csak megérzés. És nem akarok megint úgy járni mint a múltkor.

Van köztetek olyan aki barnázott és elvetélt, majd következő terhességnél újra barnázott és mégis megmaradt a babája? Van erre bármi pici esély is?



2022. dec. 28. 13:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

#10!


Meg tudod fogalmazni, hogy mi kifogásod van a progeszteron pótlással kapcsolatosan? Nem feltétlenül kell rögtön ovuláció után, sokan csak a pozitív teszttől kezdik el, vagy azután, a terhesség korai szakaszában. A kérdező arra volt kíváncsi, idézem: lehet-e abból baj, ha elkezdi otthon a progeszteron pótlást? A válasz az, hogy nem, nem tud se magának, se a babának ártani. Mellékesen jegyzem meg, hogy attól, hogy a mostani tesztje negatív még nem biztos, hogy nem terhes. De hogy baj nem lehet belőle az is biztos. És erre lett volna kíváncsi. Nem tudjuk interneten keresztül sem igazolni, sem megcáfolni a terhesség tényét.

2022. dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Konnyen beszelsz, hogy nem art, de azert csak egy hormonrol van szo konyorogom. 😳 Ki vagy te, hogy ennyire magabiztosan allitod, nem lesz baj? Meg hogy jajj max csak kesik tole.

Eleg baj ez szerintem, de kinek mi.


Nem tudom most akkor hogy van ez, nem ertem pontosan most a kerdezo menstrualt vagy mi van, de a tunetei nem a terhessegtol vannak, ez fix, mert a teszt negativ. Ismeteljen akkor par nap mulva, de ha a barnazas volt a menstruacio, akkor nehezen hiszem, hogy terhes lenne 🤷‍♀️

2022. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

Persze, nagy bajt éppen nem csinál. Csak kitolja a vérzését, aztán meg rohangál az orvoshoz, hogy késik de nem terhes, jahj mi van.

Ha attól lenne tünete, hogy terhes, akkor pozitív lenne a teszt. Nem pozitív a teszt, tehát nem terhes. Majd pótolgassa a progeszteront a következő ciklusban, ne most.

2022. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem menstruáltam, a pecsételés nem az. És igen a teszt ma reggel negatív lett de ugyanígy volt a múltkor is, és mégis terhes lettem. 5 nap múlva megyek orvoshoz,, az a biztos ha kivárok.

És igen a kérdés arra irányult hogy árthat-e bármit is a progeszteron

2022. dec. 28. 23:51
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Es akkor mikor kene megjonnie?

Ha terhes is vagy, az orvos 5 nap mulva nem fog latni meg semmit, de persze menj el, hatha valami ciszta van a dologban, ilyesmit lathat.

2022. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem igazán értem a logikátokat. Ebben a ciklusban ne használjon progeszteront, mert jajj az hormonom! De következő ciklusban használjon nyugodtan, sőt kezdje el már ovulációtól... A következő ciklusban 100%-ék hogy meg fog foganni a baba? A következő már nem hormon lesz a progeszteron? Vagy a következő ciklusban nem tolhatja ki a menstruációt?

Szegény kérdezőt sajnálom csak.

2022. dec. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
6 és 8.vagyok. Szerintem arra értik, hogy mivel azt se tudjuk mikor kéne neki megjönnie illetve csak barnázása volt, ami nem tekinthető menstruációnak, ezt a ciklust mostmár várja végig. Amikor nekem a pozitív teszt mellett barnázásom volt, a doki felírta a Duphastont (előzetes vérvétel után, mert látta, hogy valóban alacsony a progeszteron), hogyha esetleg mégse tudna megtapadni és elmenne, akkor a következő ciklusban ovulációt követő naptól használjam. Sok orvos csak a méhen belüli terhesség megállapítása után írja ki a progeszteront, de ha én arra vártam volna, hogy eljussak egy 6 hetes ultrahangig, ahol ez bizonyossággal megállapítható, akkor sose lenne gyerekem, ugyanis olyan alacsony volt a progeszteron szintem, hogy meg se tudott volna tapadni :) Úgyhogy a válaszaik a többieknek arra vonatkoznak, hogy mostmár valóban ne kezdje el, tényleg kitolhatja a mensit. De a kövi ciklusban következetesen használva (ovu utántól 12-14.napig, negatív teszt esetén elhagyni, várni a kövi mensit, pozitív teszt esetén folytatni) nem okozhat problémát.
2022. dec. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Ártani nem nagyon tud vele szerintem sem, barátnőmnek is kellett szedni ovutól minden ciklusban, és még csak ki se tolta a vérzést, megjött neki időben (sajnos így sem lett terhes).

Szóval én terhesség esetén elkezdeném magamtól, ha lenne otthon, viszont a tüneteket tényleg be is képzelheti, ezért én várnék legalább egy időn túli pozitív tesztig :)

A dokival viszont mindenképp megnézetném a progiszintet, bár nekem is simán felírta a nemvárt napján a pozitív tesztre való tekintettel egy vetélés után úgy, hogy (igaz nem friss vérvétel alapján, de) rendben volt a hormonszintem elvileg. Mindenesetre az a baba rendben megszületett :)

2022. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Időn túli pozitív teszt? Az mi? A reagens helye? Ne hülyítsük már a népet ilyennel.. időn túl nem lehet értékelni az eredményt. Ez benne van az összes teszt betegtájékoztatójában.

Ha lesz pozitív tesztje, akkor szedje ha akarja, de addig teljesen felesleges.

2022. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra értette az időntúlit, hogy késik a mensije is már bőven. Nem pedig előtte van még napokkal. Csak rosszul fogalmazott :P


De szerintem a kérdező választ kapott minden kérdésére, mostmár csak félreérti egymást mindenki :D

2022. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!