Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne orvost váltani?

Figyelt kérdés

Többször írtam már erre az oldalra az orvosommal kapcsolatban de ez a kérdés most fogalmazódott meg bennem elsőnek


lassan 1.5 éve próbálkozunk sikertelenül, így januárba elkezdtem orvoshoz járni tb alapon.


az elmúlt 1,5 évbe összevissza 3-4 alkalommal voltam orvosnál és minden esetben volt érett tüszöm, utoljára decemberbe egy 26 mm es.


Januárba ovu után ( volt középidős fájdalmam is) megállapította a jelenlegi orvosom, hogy nekem nincs peteérésem meg sem hallgatott őt az érdekli amit jelen esetben lát így kaptam clostilt . A papírra mint diagnozis azt irta rendszertelen vérzés.. nekem egyébként pontosan jön meg csak pecsételés van előtte amire nem mondott semmit sem. mind1 szetem a gyógyszert ahogy mondta és a gyógyszert követően elmentem ultrahangra ahol volt egy 19 mm es tüszőm. A papírra azt írta rendszertelen vérzés a probléma. Eddig a pontig hivatalosan nem jegyezte fel azt hogy 1.5 éve nem jön a baba . Mivel hétvégén a gyógyszer után még is megjött a vérzésem pénteken már gyenge vérzés mellett telefonáltam. elmondtam neki majd annyit mondott jó akkor a gyógyszert újra kell szedni és ahogy el fog fogyni egyből mennem kell.


Úgy érzem hogy kezel egy erős gyógyszerrel ami lehet felesleges is. A munka miatt meg sem bírom oldani azon a héten hogy elmenjek orvoshoz mert heti 4 napot rendel kora reggel 1 orán keresztül.


És ami kiborított, hogy az interneten azt tüntette fel a telefonálást követően hogy " a menstruáció megjött irány diagnózis női meddőség"


Egyszerűen el sem bírom hinni hogy 2 ultrahang után 1 hónap leforgása alapján, úgy hogy a kórelőzményeket meg sem nézte leírta hogy meddőség.


Szerintetek csak Én gondolom túl és ez normális lenne vagy minél előbb lépjek?


2023. febr. 12. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én orvost váltanék, de sürgősen!
2023. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A meddőség fogalmát orvosi értelemben nem úgy kell érteni, ahogy te hiszed. Meddőségről akkor beszélünk, ha rendszeres, védekezés nélküli együttlét mellett nem esik a nő teherbe 1 éve. Nálad ez ugye fennáll. Amíg még nincs meg a konkrét oka (ami ugye lehet, hogy nem is nálad lesz meg), addig ismeretlen eredetű meddőség a diagnózis. Ami nem egyenlő azzal, hogy nem lehet gyereked.


"megállapította a jelenlegi orvosom, hogy nekem nincs peteérésem meg sem hallgatott őt az érdekli amit jelen esetben lát"

Sajnos ilyen lehet, mert nekem sem volt tünetek és pozitív LH teszt ellenére sem. Ezt az orvos tényleg jobban láthatja, pl. 21. napi hormon vérvételből, de szimplán egy feltételezett ovu utáni uh-ból is. Ha van peteérés, a Douglasban szabad folyadék lesz látható. Ha nincs, nem volt peteérés sem. Vagy mert a tüsző nem tudott elég nagyra megnőni, majd megrepedni, és csak összeesett, vagy mert nem is volt benne petesejt.


De ettől függetlenül, ha nem bízol az orvosodban, érdemes váltani. Így másfél év után a helyedben időpontot kérnék a hozzátok legközelebbi reprodukciós intézetbe. Ott kivizsgálnak, és esetleg elkezdik az inszeminációt.


Clostyl előtt volt egyébként átjárhatóságid? Ha nem, az tényleg sokat elmond az orvosod alaposságáról.

2023. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolso. Leirtam. Dokihoz peteeres utan mentem ahol volt 1 uktrahang majd clostil utan meg 1 ultrahang. Es osszesen ennyi vizsgalat volt. Plusz egy citologia.. semmi tobb.


Nem az aggaszt hogy meddoseg.. hanem hogy 2 szer voltam nala majd amikor harmadik alkalommal telefonalok hogy nem hasznalt a gyogyszer akkor rairja hogy meddoseg.. ha elso alkalommal mint iranydiagnozis irja nem baj.. es itt nem ismeretlen eredetu meddoseget irt hanem noi meddoseget.


Reprodukcios intezet? Igy hogy nogyogyaszati kezeles nem tortent igazabol.ugy is jelentkezhetek oda?

2023. febr. 12. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán miután észlelte, hogy nincs peteérésed, onnantól látta indokoltnak a leletedre írni. Egyébként nálam már első alkalommal ez volt a diagnózis.

De a szavaknak nincs jelentősége. Nekem még a reprodukciós intézetben kb. a 7. terhességi hétig az állt az ambuláns lapomon, hogy női infertilitás. Miközben élő terhesség volt.

Tudom, nem jó érzés látni, de az esélyeidre nézve nincs jelentősége annak a szónak.


Szerintem ott hamarabb kivizsgálnak, mint ez az orvos. Nálad már nem korai egy inszeminációval megpróbálkozni, akkor talán ők csinálnak átjárhatóságit, vagy ha nem, legalább megmondják, azt hol csináltathatod meg előtte leggyorsabban.

2023. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a reprodukciós intézet lenne jó. Kivizsgálnak majd ők, és megmondják milyen kezelés kell. Épp elég az, hogy több mint egy éve nem jön a baba.
2023. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!