Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció időszaka alatt...

Ovuláció időszaka alatt érdemes szeretkezni, vagy inkább utána lévő egy-két napon a sikeres megtermékenyüléshez?

Figyelt kérdés

Csináltam ovulációs kalkulátort az interneten,igazából csak az érdekesség kedvéért. Ott kiadott egy -tól-ig szakaszt,ami alatt lesz a peteérésem.

De ez így egy 5 napos szakasz,mikor a legideálisabb?

Nem értek hozzá,mert második baba lesz,és az első spontán összejött számolgatások nélkül.


2010. okt. 5. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha utána vagytok együtt, akkor már leshetitek. az előtte lévő 2 nap és az aznapi a legesélyesebb.
2010. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
ha jól értem, már van egy gyereked, de még mindig nem tudod, hogy működik a tested. ezt hosszú lenne részletezni, de neten találsz erről csomó mindent.
2010. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
szerintem a legesélyesebb az ovu előtti napokon és az ovu napján. ha utána vagytok együtt, szerintem akkor már lekéshetitek.
2010. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

13:59-es vagyok

szerintem vezess hőgörbét, akkor majd pontosan tudni fogod, hogy mikor ovulálsz!

2010. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A másodikat nem értem. Miért kellene ezeket tudnia? Nem mindenkinek hőmérőzéssel meg ovulációs teszttel jön össze a gyerek. Elég sokaknak spontán. Az egyik barátnőm sem sokat tud erről. Az tudta,hogy nyilván van peteérés, de ennyi. Nekik is csak úgy jött össze a baba!
2010. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem az ovulációs tesztre értettem, hanem csak az alapokra, hogy tudja mi zajlik a szervezetében.
2010. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A testemet ismerem,és tudom is mi zajlik benne.

Pusztán ezekhez az ovulációs és egyéb kalkulátorokhoz nem értek.


Első gyermekemnél soha semmi ilyesmit nem csiánáltam,szeretkeztem csupán,és vártam. 3 hónap alatt sikerült.


Most pusztán a kíváncsiság vezérelt,és nem értek a kalkulátorhoz,amit kitöltöttem,hiszen mint említettem egy tól-ig szakaszt adott meg.


Kedves válaszoló,már lassan kezdem rosszul érezni magam,hogy fel mertem tenni a kérdésemet.

Hozzáteszem,nem a teljesen "sötét" kategóriába tartozom,nem vagyok unatkozó tinédzser sem,egyszerűen csak volt egy kérdésem,egy olyan témában,aminek a RÉSZLETEIHEZ nem értek,mert eddig nem volt rá szükségem!


Egyébként,mindenkinek köszönöm a választ!

2010. okt. 5. 14:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem bántó szándékkal írom a válaszom,de sajnos félelmetes,hogy mennyi buta,tudatlan nő van,azt sem tudják mi is a ciklus,hogyan,honnan számoljuk,és ami a legjobban megdöbbentett,pont a napoban történt,hogy egy 38 éves kolléganőm mondta,hogy nem érti hogy miért kínlódok ovutesztekkel,meg hőmérőzéssel,mert a "pete"mindig ott van a méh-ben,és ha nem védekezünk,akkor amikor a spermák odaérnek,akkor megtermékenyül,és kész is a terhesség!Ha meg védekezünk,akkor nem termékenyül meg,30 nap alatt elhal,és a vérrel kijön!Szóhoz sem tudtam jutni,hogy a pete 30 napig vár a spermára,és ha talákoznak,ok,ha meg nem,akkor kijön.Na ehez mit szóltok?Egyébként Én már rengeteg ilyet,vagy ehez hasonlókat hallottam nők szájából.

2010. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Te jó ég,milyen egyszerű is lenne a teherbe esés,ha ez így lenne.

Szerintem a koleganőd csak viccelt...

Vagyis,remélem.

2010. okt. 5. 15:06
 10/13 anonim ***** válasza:
15:04 vagyok.Nem!! Nem viccelt,mert amikor felocsúdtam a döbbenetből,akkor elmagyaráztam neki nagy vonalakban,hogy van ez,és a végén felkiáltott,hogy na,ha ezt ő lánykorában tudta volna,akkor nem kellett volna annyit aggódnia,hogy megjön e vagy sem,és nem kellett volna fogamzásgátlót sem szednie,csak a "petét"figyelni,hogy mikor "jön ki",és abban a pár napban védekezni.A kolléganőm 3 gyermekes anyuka...
2010. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!