Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció időszaka alatt...

Ovuláció időszaka alatt érdemes szeretkezni, vagy inkább utána lévő egy-két napon a sikeres megtermékenyüléshez?

Figyelt kérdés

Csináltam ovulációs kalkulátort az interneten,igazából csak az érdekesség kedvéért. Ott kiadott egy -tól-ig szakaszt,ami alatt lesz a peteérésem.

De ez így egy 5 napos szakasz,mikor a legideálisabb?

Nem értek hozzá,mert második baba lesz,és az első spontán összejött számolgatások nélkül.


2010. okt. 5. 13:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ahá,már rájöttem miért néznek néhányan totál butának.

Nem jól tettem fel a kérdést.


De már mindegy.

Igazából a kérdés arra vonatkozott volna,hogy az interneten a teszt amit kiadott lehetséges időszakot (amit már említettem,hogy 6 nap összesen) az ugyebár elég tág időszak.

És ezt szerettem volna megtudni,hogy vajon ezen a hat napon belül mikor érdemes.

2010. okt. 5. 15:21
 12/13 anonim ***** válasza:
15:04,15:19 vagyok ismét.Azért néztek totál "butának",mert sokan nem helyesen teszik fel a kérdést,és vannak akik rögötn belékötnek,kötözködnek.Én már 40 éves vagyok,hosszú küzdelemmel a hátam mögött,és nagyon ki vagyok már művelve a témából,mint itt nagyon sokan mások is,akiknek még nem sikerült a kisbaba.De hogy a kérdésedre is válaszoljak,szerintem ovu.napján,és az előtte lévő két napon van a legnagyobb esély.Sok sikert kívánok!
2010. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

most már értem. nem néztelek bunkónak, csak ezek szerint félreértettelek.


a netes tesztek szabályos ciklusokat feltételeznek és így jelölik be az esélyes napokat. és plusz 1-2 nappal pedig megtoldják mindkét irányba. ha megbízható a ciklusod, akkor hihetsz a netes kalkulátornak. és amit kidob esélyes napoknak ott kell két naponta együtt lennetek. ha így tesztek, fél éven belül valószínűleg jön a kis tesó.


ha ennél is biztosabbra szeretnél menni, akkor lehet ovu tesztelni, hőmérőzni. de ha nem vagy nagyon türelmetlen (tudsz pár hónapot várni), akkor felesleges ezeket is bevetni.


még egy dolog, amit figyelhetsz: a tojásfehérjéhez hasonlító folyás. ez a tüszőrepedést megelőző napokban jelentkezhet (nem mindenkinél van). akkor kell belehúzni, amikor tapasztalod és amikor elmúlt még pár napig.

2010. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!