Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony dózis Aspirint ki...

Alacsony dózis Aspirint ki szedett sikeres lombik program vagy spontán próbálkozás során?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék az Aspirin kinél segítette a beágyazódást,Pesen a Kaáli Intézetben például úgy hallottam alkalmazzák is,a honlapjukon tájékoztatnak is jótékony hatásáról. Fokozza a vérellátást a kismedencei szervekben,viszont a nagyobb dózis veszélyes lehet a magzatra. Nos én alacsony 80mg dózisról olvastam ,ami segíthet és még nem árt. Én fázós vagyok,lábam mindig hideg ezáltal az alhasi szerveim nem biztos, hogy megkapják a megfelelő vérellátást,pláne beágyazódásnál és akkor lenne a legfontosabb a sok kis hajszálerek kialakulása és a beágyazódó embrió tápanyagellátása miatt . Amúgy lombikos vagyok. Tudom nincs egyértelmű kutatási eredmény erre nézve,de viszont olvastam külföldi fórumokon pozitív tapasztalatokat. Persze mkinél ez sem válhat be. De gondoltam egy próbát megérne. Vki még?
2011. okt. 16. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem szedtem, de hátha mondok hasznosat... :)

Szerintem menj be egy patikába és kérdezd meg a gyógyszerészt, hogy van-e valami alternatívája esetleg az aspirinnek, másik vérkeringésjavító (nép nevén vérhigító), amit tuti biztonsággal szedhetnél (majd) terhesen is. Elég sokféle készítmény létezik már a témában, hátha van olyan, ami egy magzatnak nem árt, segít a lábfázáson és ha meg pluszban a teherbeesést is támogatja, akkor pláne jó :)

Egyébként úgy tudom, hosszú sikertelenség vagy vetélés után - ha esetleg volt ilyesmi - érdemes kivizsgáltatni a túl gyors véralvadásra való genetikai hajlamot. Ez persze nem ugyanaz, mint a rossz vérkeringés, de a kettő alkalmanként összefügghet. (Legjobb házi praktika meg a "vérhigításra" az óránkénti mozgás és a napi 2-3 liter folyadék.)

2011. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem de az aspiron protectet, nődokim ajánlotta, két éve vártunk már a babára hiába, úgy, volt hamarosan jön a lombik, tavaszra terveztük. Azt mondta próbáljak mensi elmúltával napi egy szem aspirin protectet szedni, tehát nem a sima aspirint,mindig hideg volt a lábam, és ebből arra következtetett, hogy nem megfelelő a vérellátásom, és a méhnyálkát tápláló ereket is tágítja a gyógyszer tehát lehet csak ennyi kell. Első protectes hónapban babás lettem:) 19 hetes.
2011. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sumergo ***** válasza:
75%

Én immunológus javaslatára szedtem az utolsó 2 lombikom mellé, az utolsó sikerült is, de még rengeteg dolgot csináltunk (teáztunk is, más szurit kértem....) a siker érdekében, úgyhogy nem tudom ez segített-e, de a lényeg, h sikerült. Nem Aspirint szedtem, hanem Astrixot, a hatóanyaga ugyanaz, csak a felszívódása hosszabb, egyenletesebb, ezért jobb. Vény nélkül is kapható, egy doboz kb. 700 Ft. Egyébként a magzatoknak a 27. hét után árt, addig nem, ezért a 27. hétig lehet csak szedni, ha szükséges a vér hígítása ezután is, akkor szurival lehet megoldani, de én nem kaptam.


36+6 hkm

2011. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos infókat és gratulálok a kismamáknak :) Külföldön élek tehát, tudom hogy itt kimondottan a gyerekeknek való 80mg-os Aspirint ajánlják,már amelyik orvos ajánlja ,mert itt nemigazán hisznek benne :S de én ki akarom próbálni.

Rákerestem Astrix itt nem kapható. Na de rá fogok kérdezni az orvosnál is,mit ajánl. Én már olyan régóta élek a "hideg lábammal" :D hogy elfelejtettem ezidáig teljesen ,hogy ezt megemlíthettem volna az orvosnál. Pedig ennek tényleg fontos szerepe lehet a sikertelenségben. 4 év alatt talán egyszer sikerült majdnem :(spontán ,mivel a melleim majd leszakadtak,alul is érzékeny volt a hasam nagyon,/nincs sosem volt ciklussal és hormonokkal problémám./ nem tudtam hason aludni, nálam ilyen még nem volt csak akkor de végül darabosan megjött, gondoltam lehet akkor elindult a beágyazódás de abbamaradt. És ha nem is emlékszem pontosan de akkoriban vmi teakúrát ittam ami bizony a vérkeingést serkenthette... Teázni is fogok :)

2011. okt. 16. 13:46
 5/14 A kérdező kommentje:
További hozzászólásokat várok. Esetleg aki most próbálja,próbálná vagy fogja próbálni? :)
2011. okt. 23. 09:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5 inszemen, aztán 1 lombikon vagyok túl, és most még egy 6.inszem, aminek a két hetes várakozó időszakában vagyok. Aspirin Protect-et nekünk is kell szedni (Kaáli) 7 napig. A hideg láb dolog nálam is megvan, és én is csak az első sikertelen lombik után jöttem rá, hogy ez is baj lehet. Főleg hogy a munkahelyen hűtőkamrákkal van körülvéve az irodánk és a padló is mindig jéghideg, nyáron is télen mindig jéghideg volt a lábam. Aztán tettem róla, és itthon vagyok már egy ideje, hogy kiküszöböljem, ha esetleg ez lenne a baj. Most a 6. inszemre már úgy mentünk, hogy előtte itthon voltam egy ideje. Jövőhétvégén lesz eredmény :).
2011. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Húha akkor ez neked nagyon izgi időszak.Drukkolok,hogy sikerüljön!

Én még amiről mostanság hallottam fontos a D vitamin pótlás és az omega-3 zsírsav is fontos szerepet játszhat a vérkeringést az is serkentheti de még más jótékony hatása is van. És ezt a kismamiknak is ajánlott szedni.

2011. okt. 23. 15:57
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is most mondták a kaáliban, hogy d-vitamint szedjek, főleg ha keveset vagyok napon. Konkrétan a csukamájolaj kapszulát ajánlotta a dotornő, úgyhogy szedem is. Nálad mi újság most?
2011. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát én most 1 hónap szünetet vagyok hajlandó beiktatni. Volt egy fagyasztott embriós beültetésem ami nem sikerült.

Most majd jön a 3.lombik 2.stimus. Ezért meg akarok tenni mindent amit tudok. Most azért szünet mert a nővérke felvázolta a sémát,és úgy jött volna ki hogy az ünnepek között már Uh-ra kellett volna járni a tüszőket ellenőrizni. De hazamegyünk és így nem jön össze. Ezért csúsztatás van. De most kipróbálom akkor a ciklusomban az aspirint amit már elkezdtem szedni, és ma szerzem be az omega-3-at és a D vitamint is.

Megkérdezhetem mi volt nálatok a probléma? És hogyhogy 1 lombik után megint 6.inszem ? Ilyet még nem hallottam bár megeshet. :) A munkahelyed kemény :S tessék akkor tényleg otthon maradni :)

2011. okt. 24. 13:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem sikerült.


6.inszemes

2011. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!