Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cortef szedése melletti...

Cortef szedése melletti teherbeesésről, terhességről tapasztalat? Orvos esetleg mondott, javasolt kimondottan emiatt valamit?

Figyelt kérdés

Cortef nevű gyógyszert szedem, egyelőre kis dózisban.

De babát szeretnénk. Van már egy gyermekünk, de akkor még nem szedtem ezt a gyógyszert.

Az endokrinológus kérdésre csak annyit mondott nyugodtan próbálkozzunk. Felmerült bennem még pár kérdés, de sajnos nem tudtam tőle megkérdezni.

A betegtájékoztatón olvastam hogy csökkenti a termékenységet. Volt aki a szedése mellett könnyen teherbeesett?

Másrészt mégiscsak egy szteroid, nem ártana egy babának?

Személyes tapasztalat valakinek volt esetleg? Ha sikerült a baba, gondot okozott-e terhesen, vagy valamire jobban figyelni kellett és hasonló tapasztalatok érdekelnének. Köszönöm



2023. febr. 20. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szterodiot általában nem viccből szokás szedni, pláne nem terhesen.

Ha valaki terhesen is szedi, annak nyilvánvalóan az az oka, hogy annak a betegségnek a kezelése terhesség alatt is fontos, tehát a gyógyszer nem szedése nagyobb kockázatot jelent.

A szteroid egyébként nem okoz fejlődési rendellenességet, de tartós szedés esetén kisebb magzati súly előfordulhat.

Ha olyan dokogra szeded, ami átmeneti, akkor szerintem annyit igazán várhatnátok a próbálkozással, de ha tartósan szedni kell, akkor nyugodtan lehetsz mellette terhes.

2023. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt egy hozzáértő személlyel kéne megbeszélni. Csodálkoznèk, ha itt bárki tudna érdemben segíteni.
2023. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem átmenetileg kell csak szednem, ez elvileg végleges. Egy hormonom magától nem termelődik azért kell.

Nőgyógyásznál jártam a babaterv miatt, de a gyógyszerre vonatkozó kérdéssel ő az endokrinológushoz irányított aki viszont annál többet többet nem mondott, hogy próbálkozzunk nyugodtan. Ezt is úgy hogy egy hónap után nagy nehezen sikerült telefonon elérnem és hamar le is ráztak. Mindenképpen beszélünk hozzáértővel (valószínűleg másik endokrinológussal aki személyesen fogad is) csak gondoltam hátha valakinek van hasonló esetben személyes tapasztalata.

2023. febr. 20. 20:07
 4/5 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszaitokat
2023. febr. 20. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanaz a hormon, amit a szervezet termel. Nyugodtan teherbe eshetsz mellette.
2023. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!