Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Történt egy kis "baleset" és...

Történt egy kis "baleset" és nem tudom mit csináljak. Kb. 1-2 napja múlt el a mensesem. Igy is lehetek terhes?! Gondolom igen...

Figyelt kérdés

És nem értem h akkor a peteérés az hogy "működik"

Vegyek be esemény utáni tablettát? A barátom azt állítja hogy kivette mielőtt elment volna...de ez mind csak feltételezés és nem akarok bajt


KÉRLEK SEGÍTSETEK!


2008. dec. 27. 21:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
ha szerinted benned ment el, nem szedsz foggátlót, szóval nem védekeztetek "máshogy akkor kell az a tabletta!! akármikor lehet spontán peteérés... én sem pontosan tudom még ennek működését, de sajnos a menstruációra hagyatkozni... butaság... akármikor teherbe eshetsz, hiszen nem tudod milyen fogékony a szervezeted
2008. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Védekeztünk, csak lecsúszott a gumi... és én nem tudom hogy most mi legyen...

A tablettának nincs következménye?

2008. dec. 27. 21:53
 3/31 Srapnel ***** válasza:
100%
Elvileg lehetsz, de normál menses után elég csekély az esélye, mivel nincs megfelelően felkészült méhnyálkahártya (most dobott le egy réteget magáról). Elvi esély van persze. Ezt az alacsony esélyt beszorzod azzal, hogy a párod ráadásul ki is vette előtte, akkor szerintem nagyon kicsi az esély. Persze a rizikót neked kell vállalni, úgyhogy senki nem mondhatja most Neked azt, hogy ne csinálj semmit.
2008. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Szóval Te azt mondod hogy vegyem be...de ez nem túl erős "gyógyszer"? vagynemtudom...és 17 éves vagyok
2008. dec. 27. 21:56
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
A peteérés valahol két menstruáció között pont "félúton" van. Egy pár napos dolog, amit általában meg sem érez az ember. Viszont ez csak azt jelenti hogy ilyenkor nagyobb az esélye a teherbe esésnek, tehát bármikor lehet. Szerintem sem árt az a tabletta, de ha bízol a barátodban, akkor akár hihetsz is neki. Ültesd le, és beszélgess el vele, hogy ez most nem játék, neked tudnod kell hogy beléd ment e avagy sem :S:S
2008. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

3 éve járunk és bízok benne csak most mégis annyira izgulok, hogy nem tudom mi legyen...ő azt mondta h kivette.. de én nem éreztem semmit...dehát mit is lehetne érezni...


És a gyógyszert csak azért nem akarom bevenni, mert nem tudom van-e mellékhatása!?

2008. dec. 27. 22:00
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
igen... mindenképpen beszéljétek jól át, magyarázd el neki röviden, h ez hogy van... h értse... és akkor ő is jobban átfogja gondolni , remélhetőleg
2008. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
ezt most ő is olvassa...
2008. dec. 27. 22:03
 9/31 Srapnel ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy vegyél be tablettát, hanem hogy nagyságrendekkel nagyobb az esélye, hogy nem lettél terhes, mint hogy igen. De azt nem mondhatja meg senki helyetted, hogy mit tegyél, mivel nem nekünk kell vállalnunk a rizikót, hanem neked és te tudod, hogy neked mi az elfogadható kockázat. Ennyi az egész. A tabletta sok hormont tartalmaz, semmi maradandó probléma nem lesz belőle. Ám, a tablettának is vannak kockázatai, ezt kell mérlegelni és dönteni.
2008. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

nekem a múlt hónapban volt hasonló gondom... 43. napra jött meg a menstruációm... aggódni nemigen volt okom, akor még óvszerrel védekeztünk, nem csúszott le, nem szakadt el, semmi... pár alkalommal volt, h kipróbáltuk gumi nélkül, de kb pár másodpercre, úgy féltem mint még soha semmitől:D

anyumnak is elmondtam mindent, jó a viszonyunk hálaégnek :) vett nekem tesztet, egyértelmű negatív.... de menstruáció sehol... na akkor elmentünk dokihoz, megvizsgált, gyerek sehol, felírt nekem egy gyógyszert h szedjem 10 napig, miután azt beszedtem utána elvileg 3-4 nappal meg kell jönnie... ja meg pluszban fogamzásgátlót is felirattam aznap ^^ másnap venném be az első szemet, hát.. megjött :) azóta meg fogamzásgátlót szedek, hidd el jobb, ha van rá lehetőséged, te is menj el dokihoz, és írass foggátlót :) most meg, ha tényleg nem élvezett beléd... nagyon pici az esély, nálam is szinte 0 volt, mégis féltem...

2008. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!