Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sajnos nemrég volt egy spontán...

Sajnos nemrég volt egy spontán vetélésem. A következő baba tervezése elött elmennétek az orvosotokhoz, hogy minden rendben van-e és kikérjétek a tanácsát, hogy mire kell vigyázni, hogy az a szörnyűség ne forduljon elő mégegyszer?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Be kellett műtéti úton fejezni?

Nekem is nemrég volt, nekem kiürült rendesen, ne kellett a művi beavatkozás. Utána kellett visszamennem uh-ra, hogy valóban kiürült-e és én akkor megkérdeztem dolgokat.

Azt mondta nekem, hogy mivel ilyen simán lezajlott nyugodtan próbálkozhatunk, nem kell 3 hónapot várni és mivel nem tudni az okát, ezért nagyon nem lehet mit tenni ellene. Én szedek Elevitet.

Remélem hamarosan mindketten boldog kismamik lehetünk!

2010. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 1 éve voltam igy sajnos!Nekem is vissza kellett menni a dokihoz és ő megnyugtatott,hogy minden oké!De sajnos azóta még nem jött a baba!Remélem neked mielöbb sikerülni fog!Drukkolok!
2010. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 4 terhességemből 2 végződött spontánnal.

Volt 1 lányunk,amikor volt az első vetém, aztán mivel gyökér doki van itt,így nem foglalkoztam semmivel,csak kiszámoltam,mikor kellene megfogannia,hogy következő év nyarán szülessen meg a bébi. 5 hónapig szedtem f.gátlót,majd rögtön próbálkoztunk,és 1-re össze is jött:) Borzasztóan féltem,amikor a + teszt a kezemben volt, és csak a 12. heti uh-n kezdtem megnyugodni,teljesen csak a 20. hét után nyugodtam meg. Egészséges kislányunk lett. Aztán ő még éppen nem volt 1 éves,amikor megint + lett az a bizonyos teszt,aminek nagyon örültem,mert fiú lett volna,de a 7. héten elment sajnos. Az ok most sem ismert. A legszörnyűbb az egészben az,hogy amikor gyanítottam,hogy ez a baba is el fog menni, elmentem a helyi féreghez(nem tudtam máshoz menni) aki nem írt fel olyat,amitől esély lett volna a terhesség megtartására. A bébi még aznap elment. Ez május 30-án volt. Szedtem terhes vitamint és magnéziumot is. Nem ugráltam...

Azt tervezzük,hogy a következő terhesség tervezésekor felkeresünk egy orvost,akivel ezt át beszéljük,és előre íratok ki terhesség megtartásra bogyót.

Mindenkinek sok sikert!!

2010. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Azt szeretném kérdezni tőled, hogy a kislányod utáni terhességedkor honnan tudod, hogy fiú lett volna? Azt írod, hogy a 7. héten ment el.

Tényleg csupán kíváncsiságból kérdezem, hogy hogyan lehet ilyen korán kideríteni a nemét?

2010. okt. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére nem kellett műtéttel befejezni,mert rendesen kitisztultam.Nekem is azt mondta az orvos,hogy egy hónapot várjunk és próbálkozhatunk.Tervezem,hogy felkeresem az orvosom.Nagyon várom,hogy megint teherbe essek,de félek is tőle,a rossz élmény miatt:-(

Amúgy van gyógyszer a terhesség megtartására?Ezt fel lehet íratni?

Mindenkinek drukkolok,hogy minél hamarabb boldog kismami legyen,egy egészséges pocaklakóval a szíve alatt:-)

2010. okt. 6. 20:51
 6/7 Grófházy ***** válasza:

A progeszteronpótlás pl.Utrogestan a terhességmegtapadásában segít.

Nekem azt mondta az orvosom mikor volt a vetélésem,hogy ilyen esetben semmi sem segít.Én is szedtem az Utro-t és mégis elment.

A háttérben az esetek 98 % ában megtermékenyülési és/ vagy beágyazódási probléma áll.

Ez biztos érzéketlenül hangzik,de de a dokim azt mondta,hogy gondoljak arra,hogy a " természet így próbált meg nekünk segíteni abban,hogy ne születhessen beteg babánk."

Nekem ez a mondat sokat segített elrendezni magamban a dolgot.

2 év telt el mire újra teherbe estem....

2010. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már4 Mindenki tudja,ha a katonák pé után indulnak el,akkor fiú lesz, mert a fiú spermák gyorsabbak,a lányok lomhábbak,de kitartóak. Mi pedig az utolsó termékeny napon voltunk úgy együtt,hogy abból megfoganjon egy élet.

Aztán meg a lányainkkal nem volt a mensi elmaradásán kívül semmi tünet, amikor fiút vártunk volna,akkor volt. Meg az anyai ösztön is azt súgta.

2010. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!