Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnátok segíteni értelmezni...

Tudnátok segíteni értelmezni a 3.napi hormonvizsgálat eredményét?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek endokrinológushoz, azonban addig kíváncsi lennék, mit mutatnak a számok :)

AMH 6,8

Tesztoszteron 1,62

Ösztradiol 123

Prolaktin 14.94

LH 9,53

FSH 6,82


Olvastam, hogy a teherbeeseshez LH:FSH 1:1 arányban kellene lenni, egy ideje már babaprojekten vagyunk de sajnos egyelőre sikertelenül, talán a homronoknál lesz a megoldás 🙏



2023. márc. 16. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Jobb lenne ha írnál mértékegységeket is, illetve laboronként eltérőek a ref tartományok is. Egyébként nem kell mindig az fsh/lh aránynak egynek lennie. Hány naposak a ciklusaid? Cukor, inzulin, pcos voltak már vizsgálva?
2023. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A 21. napi vérvétel nélkül amúgy nem sok érdemi információ derül ki, légy türelemmel :)
2023. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az AMH kicsit magasnak tűnik, nem? Benne van nálatok a referencia tartományban? Ha nincs, akkor a magas AMH PCOS-re tud utalni, de ez egyáltalán nem biztos ugye. :)

Nekem már nem is emlékszem, hogy melyik volt a nagyobb, de az FSH/LH aránynál az egyik a másik kétszerese volt és mindkét babával elsőre sikerült teherbeesni. (Előre vizsgáltattuk ki magunkat.) Úgyhogy szerintem az nem kell, hogy ennyit számítson.

2023. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az AMH lehet magas is és alacsony is, attól függően, hogy mi a mértékegység, no meg hogy ő maga hány éves. :)
2023. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat :)

27 évesek vagyok (párom is), 26 evesen kezdtük a "babaprojektet".

Pont azon agyaltam, hogyha nem lenne nehézkesebb a fogantatás, nem is mentem volna ilyesmi vizsgálatra, mert semmi kirívó tüneteim nincs. Menzesz rendben van, mindig megjon (28-31 nap váltakozó), nincs extra erős görcs, fájdalom, túl sok vagy kevés vérzés, nincs erős PMS.. Stb.

Sportolok, egészségesen étkezem, nem dohányzom, nem fogyasztok egy ideje alkoholt.


Ezért is lepődtem meg ennyire mikor azt olvastam, hogy az FSH-nál magasabb LH PCOS gyanús lehet, majd elolvastam hogy az hogyan "kezelhető" és olyan életmódbeli változásokat írtak, amiket amúgy is úgy csinálok 😅(sport, étkezés, stb)


A laborviszgalaton feltüntetett referencia tartományokon belül van minden értékem, de gondolom akkor sz arányok is szamithatnak.


AMH 6,8 ng/ml

Tesztoszteron 1,62 nmol/l

Ösztradiol 123 pmol/l

Prolaktin 14.94 ng/ml

LH 9,53 mlU/ml

FSH 6,82 mlU/ml


Kedves 1-es, amiket kérdeztél egyelőre nem voltak vizsgálva. Nagyon bízom abban, hogy az endokrinológus, akihez megyej alapos lesz és sokmindent megenézet majd 🙂


Kedves 2-es,köszönöm! de aaaannyira nehéz türelmesnek lenni!! ! :D voltam 21.napon is, de csak a progeszteront nézték 48,1 nmol/l lett.


Kedves 3-as,de szuper nektek! Ez megmyugtató azért :) remélem mi is hamarosan babázhatunk 🙏


Kedves 4es,igaz,köszönöm, kicsit hiányosan fogalmaztam meg a kérdést 😁 az eletkorom pótoltam feljebb! 🙂

2023. márc. 16. 13:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a pontosabb infókat :) Peteérésileg (szépen fogalmazva 😂) úgy tűnik rendben vagy. Egy endokrinológus persze még más dolgokat is meg tud nézetni, amik befolyásolhatják a teherbeesést. Az inzulinrezisztencia is például nehezítő körülmény lehet még úgy is, hogy nem okoz nőgyógyászati panaszt (pcos). Remélem alapos endokrinológushoz sikerül eljutnod. Egyúttal a párod is bejelentkezett sperma vizsgálatra?
2023. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Prolaktin kicsit magas, főleg ha 3. napi vérvétel, mivel általában 21. napon magasabb, ha átváltom az értéked az “ismertebb” mértékegységre akkor 317,87 mIU/l, babához pedig 200 körül lenne az ideális. A prolaktin a természetes fogamzásgátlója a szervezetnek, megemelkedik stressz esetén is, illetve ez a hormon rossz minőségű peteérést okoz és/vagy nem hagyja beágyazódni a megtermékenyített petesejtet.
2023. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Ebben a hónapban elkezdtem hőgörbét is vezetni, úgy értékelem (totál laikusként, csak amiket olvastam :D) hogy igen, lehetett pé-m, megvolt a szükséges "hőugrás", ami tegnapig (dpo11) magasan is maradt. Nagyon jókat hallottam az endokrinológusrol akihez megyek (Kecskemét), látatlanban is most nagy a bizalmat benne 🙏

Igen, párom is pont jövőhétre kapott időpontot spermavizsgalatra is, nőgyógyászhoz leghamarabb május elején jutok el (ő andrologus is). Remélem már addigra több infóval a kezemben tudok menni hozzá :)


Kedves 7es, köszönöm az infókat! Nem vagyok nagyon stresszes szerencsére (de van egyáltalán olyan ember akinek teljesen stresszmentes az élete? 😅)

Arra gondoltam, hogy nem e okozhatja esetleg túledzettség? Vegulis az is egy stressz a szervezetnek.

2023. márc. 16. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nem tudom mi számít neked túledzettségnek, egyébként ha baba a cél inkább kardiót szoktak ajánlani heti 3x kb. De az szerintem nem okozhatja a magas prolactint.
2023. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-ey,9-es!

Heti 5x edzek, 3 erősít es 2 állóképesség fejlesztő (általában futás).

Tuledzettségi tüneteket sem tapasztaltam eddig (állandó dáradtság... Stb), azért az edzéseim nem annyira kimerítőek :D

De már nyilván egy idő után ha nem jön a baba, mindenre is gondol az ember.

De közben meg imádok mozogni, irodai munka mellett szükségem van rá :)


Nagyon köszönöm tényleg a valaszaitok! ❤️

2023. márc. 16. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!