Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt hasonlóan 25 éves,...

Van itt hasonlóan 25 éves, vagy akörüli és nehezen jött a baba?

Figyelt kérdés

6 hónapja próbálkozunk. Tudom ez nem 1 év, de én még is kicsit elvagyok keseredve.

A vérvételem tökéletes, máson nem voltam, hiszen mondták csak 1 év után kell.


A ciklusom rendszeres, megfelelő hosszú. Minden hónapban elvileg van ovulációm.. Az ovulációs teszt pozitív szokott lenni, sűrű nyák.


Egyszer voltam ultrahangon ott mondták, hogy megfelelő a petefészek és van ovuláció. Ez egy rákszűrésnél volt, nem direkt ezért mentem, de már rákérdeztem.


Tudom, hogy még korai ezt a kérdést kiírni, mert elég lenne 1 év múlva is, de gondoltam rá, hogy elmegyek egy fizetős hormon vizsgálatra, ahol progeszteront meg ilyeneket néznek.


Terhes vitamint szedem január óta.


Bele írtam a koromat is, tudom nem számít sokat. Szerettem volna 1-2 évvel hamarabb már próbálkozni, de még muszáj voltam dolgozni, hogy stabil, hatàrozatlan állásom legyen.



2023. márc. 27. 08:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a párodat küldd el spermavizsgálatra.
2023. márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen átlagos az 1 év egészséges fiatal pároknák.
2023. márc. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
68%
Az 1 év nem "átlagos" egészéséges párnál, mert ott általában 3-6 hónapon belül jön a baba, szimplán azért mondják ezt az 1 évet, mert arra még rá lehet fogni, hogy csak nem volt szerencséje a párnak.
2023. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha kétségeid vannak, hiába vagy 25, hiába nem próbálkoztok még egy éve sem, én felkeresnék egy endokrinológust, hogy nézze meg az általános női dolgokat, ez ártani nem árt és tisztán látsz legalább utána.

A partnerednek is van vizsgálat, őt is el lehet küldeni.

2023. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok én is. 4 hónapja próbálkozunk, ebbe a hónapba már vettünk méhpempőt nekem is és a páromnak is. Valamit szedem a baràtcserjét meg iszom most ovu után a palástfű teát. Fél éve szedem a terhes vitaminokat màr amugy. Volt nekem is peteérésem és ovulációm, de most ebbe a hónapba hogy eszeket elkezdtem szedni brutál peteérésem lett, 2 napig nagyon erős pozitív volt az LH teszt és éreztem is az ovulációt. Pedig sosem érzem különösebben. És most iszom a palástfű teát ami erősíti a méhet, segít a beágyazódásban. Ugyhogy nagyon bizakodó vagyok. 5 dpo-n tartok.


.TA.

2023. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Szorítok kérlek írd meg majd mi lesz. A méhpempőn gondolkodtam én is... rendesen eszed vagy kapszulaként? Ha előbbi mennyit? Én úgy tudom fél kanál kell belőle.


Palástfű teát mennyit? Napi 1 pohárral gondolom?


Remélem sikerül neked!!:)


Én a méhpempőtől csak azért féltem, hogy rendszeres a ciklusom, az ovum, ne hogy felborítsa nekem. De akkor ha most se sikerül akkor rendelek. :)

2023. márc. 27. 09:15
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
23 voltam, amikor elkezdtünk próbálkozni. 6 hónap után volt esedékes a rákszűrés. Említettem a dokinak, hogy nem jön a baba egyelőre. Annyit tanácsolt, szedjünk mindketten E vitamint. Utána 3 hónappal később fogant meg a kislányunk. Szóval összesen 9 hónap volt.
2023. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem mondta az E vitamin miért fontos?

Femibiont szedem, nem emlékszem tán abba van E vitamin.

2023. márc. 27. 09:25
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! 22 voltam mikor elkezdtünk próbálkozni. 1 év után elmentünk vizsgálatokra derültek ki dolgok .. pl volt egy tünet nélküli nemi betegség Amit oda-vissza adtunk egymásnak sosem tudtunk meggyógyulni (ekkor már 3 éve együtt voltunk tehát azóta jelen volt ) nekem kiderült autoimmun pajzsmirigy betegség elég durva értékekkel pedig nagyon vékony vagyok.. végül azt mondtak inkább lombik mert 1-2% az esély spontán terhessegre (alacsony akroszoma reakció miatt) .. lombik nem sikerült utána hónapban spontán terhes lettem

Érdemes utána járni ha úgy érzitek gond van

2023. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok elfelejtettem írni hogy pont két év telt el
2023. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!