Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hetes terhes vagyok és 2...

Gibi kérdése:

5 hetes terhes vagyok és 2 hetes antibitikum kúrán vettem részt. Félek, hogy a baja lett a babának. Valóban lehet beteg? És okozhat elváltozásokat nála a gyógyszer?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok aki már régóta készült tudatosan arra, hogy terhes legyen (leszoktam a cigiről,1 éve nem szedek gyógyszert), de még várni akartunk egy picit a babával, (mindig védekeztünk óvszerrel) hogy rendben legyek:most a a szájsebészetre kellett mennem kivették a bölcsesség fogam amire kaptam Aktil duo antibotikumot és cataflant, majd fogmedergyulladást kaptam arra pedig Dalacint és Donalgint, a kúra 2 hétig tartott. : most pedig kiderült hogy 5 hetes terhes vagyok. A 2 hetes kúra pedig beleesett. Keddre kaptam időpontot nőgyógyászhoz.
2010. okt. 8. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
SEMMI BAJA NEM LETT A BABÁNAK! Az első 6 hétben nincsen kapcsolatban a mamával, nyugi! :) minden rendben van.
2010. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Húha, ez elég sok antibiotikum, amit bevettél. De, esetleg azt megteheted, hogy jobban megnézeted a babát majd, hogy nincs-e baja. De, én a második terhességem elején nagyon lázas voltam, talán még két hétig is, és akkor már a pocakban volt.Gyógyszert sem keveset szedtem be. Ma már nagyfiú, nincs semmi baja.
2010. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a nővérem szintén szedett antibiotikumot ésmég nemtudta hogy terhes.de aztán kiderült.persze elmentek dokihoz megvizsgálta és a doki ezt mondta neki:"Ne akarjon egy beteg gyereket a két egészséges mellé!"

tehát elvetette.

ja és ő is 3-4-5 hetes lehetett mikor antit szedett.


remélem nálad erre nem kerül majd sor!remélem egészséges lesz a babád!sok sikert!

majd írd meg mit mondanak a dokik!


20 hós kislány anyukája

2010. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Elmész kedden orvoshoz és ő elmondja, hogy hond-e vagy sem. Én, amikor antibiotikumot szedtem, mindig megkérdeztem a nődokimat, hogy baj-e és hogy próbálkozhatunk-e ez idő alatt. Erre ő mindig azt mondta, hogy legalább 1 hónapot várjunk vele, bár a legjobb a 3 hónap lenne, de elég az 1. Szóval, az én dokim nem javasolta. De ez akkor érvényes, ha előre tervezed. Ha így alakult, most tényleg kár ilyenen aggódni. Nem lesz semmi baj! Az orvos is remélem, meg fog nyugtatni.
2010. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz,ha a doki esetleg mégis azt mondja,akkor abortusz helyett menj el egy genetikushoz.Írta valaki fentebb,hogy mit mondott a doki,és a kismama elvetette a babát.Hát valószínüleg egy egészséges embriót ítélt halálra a nőgyógyász :(
2010. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
El nem kell szerintem vetetni semmiképp, a saját megnyugtatásodra viszont majd csináltathatsz vizsgálatot, hogy egészséges-e. Úgyhogy nyugi, nem lesz semmi baj.
2010. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy nem jó az antibiotikum elméletileg, de nehogy elvetesd a babát! Szerintem, ha jó a nődokid, nem is fogja ezt javasolni. Nem lesz semmi baj, ne aggódj!

Anyukámat, amikor már velem volt terhes, akkor befektették a kórházba kivizsgálni, miért nincs gyereke. Kapott gyógyszert (már nem emlékszem, lehet, hogy antibiotikum) is és meg is röntgenezték. Aztán jött egy másik orvos és felháborodott, mi műveltek vele, merthogy megvizsgálta és kiderült, hogy terhes.

2010. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is többször szedtem antibiotikumot, bár nem ennyire az elején. Nem volt gond.
2010. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annyira édesek vagytok, hogy így drukkoltok nekem, rámfér és kell a bíztatás!!!Mindenképpen írok majd nektek!Pusziii:*
2010. okt. 9. 10:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam kedden nőgyógyásznál.Az egyik gyógyszer, szívproblémákat okozhat, pl. lyukas szív.Mint kiderült van egy bevérzésem is.Holnap megyek a másik dokihoz, hogy kikérjem más véleményét is....de tudom, hogy meg kell váljak az én drágámtól, pedig kedden hallottam ahogy kalapál a kis szíve is!
2010. okt. 14. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!