Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális hogy DPO 10-11en jön...

Normális hogy DPO 10-11en jön meg a havi menzeszem?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja próbálkozunk, eddig sajnos sikertelenül, ovutesztel tesztelek, applikációval követem stb és arra figyeltem fel hogy 10dpo-n jön meg a havim.Nagykönyvbe vésve a 14napon kéne megjönnie no de a 14.napon kellene ovulálni is a nagykönyv szerint én általában 18- 20.napon ovulálok( ha a legutóbbi három hónapot veszem figyelembe) a ciklusom változó. 28-30 nap között ingadozik.A kérdés hogy ez normálatlan hogy 10dpo-n jön meg a menzeszem. Gond lehet ha babát szeretnénk?

2023. ápr. 10. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 10 nap a minimum, amivel sikerulhet, de inkabb 12. Alacsony progeszteron-szintre is utalhat.
2023. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Marmint az igent arra irtam, hogy jelenthet gondot. Progeszteron mellett prolaktinszintet, TSH-t es ft4-et is erdemes ilyen tunettel nezetni.
2023. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, ha ebben a hónapban sem jön össze a baba.Dpo2-n vagyok ma akkor beszélek erről az orvosomnak.
2023. ápr. 10. 22:52
 4/15 anonim ***** válasza:

Figyeld meg. Ha minden ciklusban 10 napra jön meg akkor az nem jó. 11 nappal is nehéz, de 10 napbál már orvosi segítség kell. Pont nincs ideje beágyazódni. Lehet elvétve hormongond, és a mostani ciklus jó lesz, de 2-3ciklusod is ilyen, akkor ne várj a dokival. És ne hagyd magad.... a jó doki nem fog legyinteni. Ha nen érdekli és szerinte így is menni fog, keress másikat.


A határeseti dolgok igenis nem férnek bele...az ember lelke kicsit belehal minden sikertelen ciklusban...közbe meg egy kis segítség, helyes megoldás és pár hónap alatt sikerrel jár az ember.


Hajrá nektek!

2023. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, egyetertek a 4-essel, en sem varnek.
2023. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.Külföldön élek és itt nem olyanok az orvosok mint otthon.. Itt tényleg akármi gondom volt eddig rendesen kezeltek és nem elhajtottak.Mióta rajta vagyunk a gyerektémán azaz 3 hónapja azóta figyelem a ciklusom egyébkent azelött azt se tudtam mikor ovulálok .
2023. ápr. 11. 14:25
 7/15 A kérdező kommentje:
Most nagyon elbizonytalanodtam :( félek mi lesz.Annyira szeretnénk BABÁT.Annyira elakartam hinni hogy nekem is sikerulhet egy csettintesre.
2023. ápr. 11. 14:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Az en nagyobbik gyerekem rovid lutealis fazis mellett fogant. Ezert is irtam, hogy nem lehetetlen. Az aviva torna nekem egyebkent rengeteget segitett rendbetenni a hormonjaim. Az elso gyerek tervezese elott evekkel kiderult nalam a policisztas petefeszek es az inzulinrezisztencia. 1 evig menzeszem sem volt, felre is kezelt az elso orvos, amitol csak rosszabb lett. Aztan a harmadik orvos segitett. Dieta+hormontorna rendberakott nagyjabol. Gyerekvallalas elott 4 honappal vizsgaltattam ki magam ujra, emelkedett TSH es prolaktinszint, hatarerteken beluli, de alacsonyabb hatarhoz kozeli ft4-szint. Ezek rendberakasahoz 4 honap szokott kelleni. A 20. ciklusnap korul fogant a fiam, vegig ennek megfeleloen kisebb is volt az elso trimeszterben az osszes vizsgalaton.


Nekem sokan mondtak anno, hogy ragorcsolok, csak mert keszultem, es kivizsgaltattam magam, de nem erdekelt. Neked sem kell megvarnid. Nemetorszagban fel ev probalkozas utan vizsgalnak ki, a dokim nekem ezt irta ra a papiromra. Nem tudom, ott vagy-e, de erdemes lehet utanajarni, hogy az adott orszagban mit kell mondani ahhoz, hogy elkezdjek a kivizsgalasokat.

2023. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, most megvárom ezt a hónapot milyen lesz ma vagyok dpo3on és ha ismét a 10dpo-n jön meg a havim akkor elmegyek a haziorvosomhoz aki egyben a nőgyógyászom is. Franciaországban élek egyébként.
2023. ápr. 11. 19:10
 10/15 A kérdező kommentje:
Párom azt mondja hogy túlgondolom, túlstresszelem ezt az egész baba dolgot és hogy ha igy ennyire rástresszelek ez miatt nem fog összejönni a baba.
2023. ápr. 11. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!