Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy számoljam ki hogy mikor...

Hogy számoljam ki hogy mikor van peteérésem?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg gyógyszertárban tudok venni olyan tesztcsíkot ami azt mutatja mikor van? Hogy kell használni?

2023. ápr. 11. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Drogériában is kapható, LH teszt a neve. Benne van a használati utasítás, hogy kell csinálni.
2023. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk az sokat nem ér, mert csak pár darab van benne, talán 4. Ahhoz kb tudnod kell mikor szokott lenni és úgy elkezdeni a tesztelést.

Én 20as csomagban rendeltem webshopon és így sokkal több napot le tudtam tesztelni és egyértelmű volt melyik napon volt pozitív.

2023. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Az úgynevezett termékenységtudat módszerrel kell megismerkedned. Minden reggel ébredéskor megméred a testhőmérsékletedet 2 tizedesjegy pontossággal. Beírod az erre való applikációba az értékeket, ebből fogsz kapni egy hőgörbét. A hőgörbéből, illetve a méhnyaknyák állagának változásából tudsz következtetni, hogy mikor vagy termékeny. Általában 3-4 ciklus végigkövetése után szokták tudni a nők, mikor vannak termékeny napjaik.
2023. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2.es mikortól kezdjek tesztelni?
2023. ápr. 11. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendelj netről tesztet, nekem a david 20-as érzékenységű mutatja szépen, hogy nálad melyik fogja, az kérdőjel. Nekem a 25-ös soha nem lett pozi a 15-ös meg napokig pozi volt. Sajnos ki kell tapasztalni.


28 napos ciklus esetén 11.naptól érdemes tesztelni 16 napos luteálissal számolva, így biztos nem maradsz le az ovuról. 2-3 ciklus után, már kevesebb tesztet fogsz tudni használni, de ahoz előbb meg kell tudni neked hány napos a luteálisod. 12, 13, 14, 15, vagy 16.


A lényeg, hogy vonj ki az elmúlt fél év legrövidebb ciklusából 17-et és annak megfelelően tesztelj. Kezdésnek én azt is javasolnám, hogy délelőtt és délután is tesztelj egyet. Nekem pl az esti és reggeli volt mindig pozi, így nálam nem a megszokott délutáni tesztelés volt előnyös. De mindenképp próbáld délután, mert az átlagnak akkor tájt van a csúcsa. Amikor pozi lesz a teszt, aznap kell együtt lenni. Másnap lesz kb az ovu és utána levő nap lesz az első dpo.


A tesztnél ne várd, hogy napról napra erősödjön, mert az lh nem így működik. Leginkább ingadozik, majd a csúcskor hirtelen pozi lesz másnap meg ismét negatív. Pozi teszt utá még egy napot kell tesztelni, mert van, hogy pozinak hiszed, de lehet másnap pozibb lesz. Ezt is magadnak kell kitapasztalni.


Sok sikert :) nem nagy kunszt, és hamar megismered a tested működését.

2023. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!