Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Lassan két hónapja tart a felvételem a közszférába. Előtte munkanélküli voltam. Hamarosan - valószínűleg egy vagy két héten belül - kezdek. Viszont ma reggel pozitívat teszteltem. Még nem írtunk alá semmit sem. Nagyon megörültem a pozitívnak, mivel kb az orvosok 30%-ot jósoltak,hogy teherbe eshetek természetes úton. Tudom, hogy én és a férjem döntése meg minden .. de hátha más is volt ilyen helyzetben. Tervemben van egy szakma kitanulása is.
2023. ápr. 18. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
A GYES-ből el tudjátok tartani a gyereket?
2023. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Mi a kérdés pontosan? Gondolom nem fogjátok elvetetni, akkor a munkaügyi háttér érdekel?
2023. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Írd alá, kezdj el dolgozni mintha mi sem történt volna.


Sokan elfelejtik, hogy a pozitív teszt nem egyenlő azzal, hogy 9 hónap múlva baba születik, főleg ha a teherbeeséssel is voltak problémák akkor sajnos még nagyobb a vetélés valószínűsége. Egy árva pozitív teszt miatt nem utasítanék vissza egy állást.


(Gondolom ha problémás volt a teherbeesés eszedbe se jut elvetetni, úgy, hogy lehet ez az egyetlen esélyed, hogy gyereked legyen.)

2023. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kezdj el dolgozni, nem tudni hogy tènyleg veletek marad e a baba. Kellemetlen dolog valóban így munkába állni hogy tudod már terhes vagy, de most ne a munkáltatót nèzd hanem magadat. Simán mondhatod hogy mondjuk a második hónapban vetted csak èszre, össze vissza van a menstruációd, így kicsit jobban jön ki a dolog mint ha azt mondanád majd hogy a kezdetektől tudtad. Ès elmondhatod azt is ha rosszalóan nèznènek rád a próbaidő után, hogy erre kb 30 százalèk esèlyetek volt. Èn kb a 4.hónaptól jelentenèm be.

Szóval vállald el a munkát mert a gyes szinte egyenlő a nullával.

2023. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#4 sajnos itt 6 hónap a próbaidő.

2023. ápr. 19. 07:31
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Ó ha 6 hónap , akkor viszont ne kezd el,4.-5. hónaptól már azèrt elèggè látszódik , vagy elkezd látszani a pocak, na ès olyankor bejelenteni roppant kellemetlen, elküldenènek sajnos.
2023. ápr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
De kezdd el! Aztán szépen 15. Héten odaállsz a főnököd elé és elmondod mi a helyzet. Mondd meg, hogy nagyon szeretnél itt dolgozni, és mindenképpen jönnél vissza amilyen hamar csak lehet. Legrosszabb esetben azt mondják szevasz, de legalább egy minimális esélyed van, hogy nem.
2023. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

6 -os vagyok, a hetesnek igaza van mondjuk, vègülis elkezdheted, aztán amikorra látszódna bejelented 4.-5. hónapig azèrt tudod bővebb felsővel, ruhával takarni.

Max . elküldenek igen, de viszont ha 5. Hónapig húzód elvileg eltudsz menni 3 hónap munkanèlkülire, így biztosítva lennèl vègig , ès ha a szülèstől visszaszámolva az elmúlt 2 èvben van 365 nap munkaviszonyod ebbe a munkanèlküli is beleszámít, akkor kapni fogod az ellátásokat. Kellemetlen, de megfogják èrteni.

2023. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A 3 hónap munkanèlküli után még azt hiszem mèg egy hónapig èl a tb jogviszony.
2023. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3 hónap után kérhetsz "álláskeresésit" vagy segélyt, azzal végig biztosítva leszel és 28ezret kapsz havonta. Szülés után ugyan ennyit gyes névwn.
2023. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!