Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » IR-esként sikerült valakinek...

IR-esként sikerült valakinek teherbe esnie gyógyszer nélkül? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés

8 hónapja próbálkozunk a babával, eddig sikertelenül.A hónapban kiderült, hogy IR-em van.Az orvosom nem írt semmilyen gyógyszert, diétát és sok mozgást javasolt, majd ha ez nem segít fél év múlva kontroll.

A kérdésem az lenne, hogy volt e valakivel hasonló? Sikerült e gyógyszer nélkül a baba? Mi segített?



2023. ápr. 19. 14:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Teherbe esni sikerült, de elment sajnos. Kitudja miert, nem biztos hogy IR miatt. De azota inkább szedem a Merc XR-t. Azt hiszem hazidoki is felirhatja, egy kérdést megér.
2023. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
2x1 Inofolicot kezdj el szedni.
2023. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem akartam gyógyszert, ha nem muszáj. Szerintem enyhe IR-em van, de még nem értékelte ki az eredményt orvos, szóval nem tudom, kéne-e gyógyszer. Elkezdtem a diétát, de azért még nem pontosan, csak csökkentettem a szénhidrátot, meg elhagytam a fehér lisztet, cukrot. Abban a hónapban terhes is lettem(addig nem), de sajnos tegnap elvetéltem😥 Egyáltalán nem biztos, hogy attól, de mindenképpen keresek endokrinológust és ha gyógyszert javasol, már nem állok ellen. Ne ezen múljon legközelebb, mert ez borzalmas😭(A diétát, mozgást nem lehet gyógyszerrel helyettesíteni, az is kell.)
2023. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az IR két vetélés után derült ki, azonnal kaptam gyógyszert, de évekig felfüggesztettük a baba kérdést. Most Inofolicot szedek 2x1-et, illetve Merckformin Xr-t (1000 mg-ot), 5 hónapja próbálkozunk. Ha enyhe az IR-ed, akkor nem biztos, hogy kell gyógyszer, de nekem biztonságot ad, hogy szedem.
2023. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, sajnálom 3as, en is ezt a poklot jártam meg év végen.kitartast kívánok.
2023. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

#5! Köszönöm.😔Neked sikerült már kiheverni? Próbálkoztok azóta?

#3

2023. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

Hosszú éveket vártunk a csodára... majdnem 7 év volt mire sikerrel jártunk.


Mikor az IR is kiderült, kaptam rá gyógyszert és 3 hónappal utána terhes maradtam. Már kicsit korábban elkezdtem diétazni is.


Fene tudja gyógyszer nélkül meddig vártunk volna...jorábban egyszer voltam terhes ikrekkel, de nem maradtak velünk, csak utána derült ki először a pajzsmirigy gobd, majd később az IR.


Ha nagyon enyhe az IR nálad, akkor nem kell gyógyszer, de a megfelelő étkezés fontos.

2023. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ kinek milyen súlyos az IR.


Nyilván aki onnan indul, hogy már közel van a cukorbetegseghez és egyáltalán nem menstruál annak nehezebb a helyzete, mint akinek éppen csak egy kicsit térnek el az értékei a tökéletestől és rendszeresen menstruál mellette, normális ovulációval.

2023. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Fogyás és diéta, rendezett inzulinértékek ellenére sem sikerült évekig teherbe esni.

Lombikkal sikerült végül. Pedig akkoriban nem igazán tartottam be a diétát betű pontosan.

2023. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
8.as bocsánat csak feltűnt, hogy a mensivel jössz...jelentem majdnem 200 volt az inzulinom, tehát jócskán eltért, ellenben szabályos normális ciklusaim voltak mindig. Az IR-nek nem tünete a mensi megléte, nem léte.
2023. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!