Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek az első barátcserjés...

Akinek az első barátcserjés hónapban sikerült, annak milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés
Vitex barátcserjét kezdtem el szedni még a meddőségi előtt, mert nagyon változékonyak a ciklusaim és sokszor barnázok mensi előtt, illetve görcsölni szoktam már a 7. Dpotol. Most viszont semmi, már a 10. Dpon vagyok és a szokásos ösztrogénhullám okozta mellfájdalmon kívül semmi pms tünetem nincs. A barátcserje nyomja el a tuneteim? Én már azt is sikerként könyvelem el. Mikor érdemes tesztelnem? Progeszteront irassak, ha barátcserjével jött csak össze?
2023. máj. 25. 05:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy az ovuláció óta érzem a sárgatestet(?), néha nyilall a petefészkemnél.
2023. máj. 25. 05:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Tünetekből nem lehet babára következtetni.

A barátcserje eléggé be tud kavarni a ciklusba, nekem pl megnyújtotta, hamar abba is hagytam..

Simán lehet, hogy segít elviselhetőbbé tenni neked a pms tüneteket.


Egyébként bocsánat, de a kérdésed kb olyan, mintha szerinted egy vitamin, gyógynövény, vagy gyógyszer képes lenne extrém tüneteket produkálni terhesség esetén. Pedig nem. A terhesség produkál tüneteket, sokaknak már nem várt előtt, de akkor már a teszt is pozitív (tapasztalat), de a legtöbb terhestünet már csak mensi késés után jelentkezik.


A petefészekszúrka meg normális egészen mensiig, ha nem történik terhesség, akkor mensivel távozik az összeesett sárgatest, ha terhesség áll fenn akkor tovább marad az érzés is kb 9-16. hétig amíg a méhlepény át nem veszi a szerepet. Szóval ebből sem lehet tudni semmit.


Korai jeleknél talán egy dolog lehet ami szembeötlő, ha a méhed másképp fáj. izomlázszerű feszülés köldök alatt egy tenyérnyi részen középen. Mert alapból mensinél teli alhas szokott fájni csípőtől csípőig, legalábbis ez jellemzőbb.


Egyébként is, minden terhesség más és mindenkineél más.


Nekem pl ikrekkel smemi tünetem nem volt, 6 napja késett mire észbekaptam, hogy kéne egy teszt. Egyébként mindig erős pms tüneteim voltak, ekkro pedig semmi jel nem volt.


Egy babával később pedig 10. dpo-n megszédültem és egész nap émelyegtem és amit fentebb írtam baromi furcsán éreztem a hasam, mondjuk úgy egész első trimeszter alatt az émelygés volt az egyetlen tartós tünetem... mint aki másnapos.


Szóval szó szerint vedd, hogy minden terhesség más is más és az ovus, terhességi, és mensire utaló tünetek mind tök egyformák, és ezek jelentkeznek hol így hol úgy.


Ha tünetekből lehetne tudni, nem létezne terhességi teszt.


Hajrá nektek, ha türelmetlen típus vagy, két nap múlva egy 10-es tesztet megpróbálhatsz :)

2023. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem dpo9en már pozitív volt.Dpo10en tesztelhetsz ha nem birod ki de ne keseredj el ha negativ mert van akinek dpo12-14en mutatja ki a pozitivat.
2023. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!