Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom buta kérdés, de ti...

Tudom buta kérdés, de ti hogyan álltatok neki a babaprojektnek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak abbahagytátok a védekezést, amikor eldöntöttétek, hogy jöhet a baba, vagy elterveztétek előre, hogy pl. novemberben kezditek? Milyen vizsgálatokra mentetek el előtte, ha elmentetek egyáltalán? Változtattatok valamit az életmódotokon?
ápr. 27. 16:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Meglett a házunk, októberben költöztünk, úgy voltam vele, hogy januárban fogunk először próbálkozni. Sikerült elsőre, nem voltunk orvosnál, nem szedtünk semmit, nem változtattunk semmin.
ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen vizsgálatra nem mentem, Femibion 0-t elkezdtem a multivitaminom mellé. Az utolsó doboz fogamzásgátlót úgy vettem, hogy megbeszéltük, ez az utolsó. Ennyi.

4 hónap után ovutesztelni kezdtem, akkor kiderült, hogy később ovulálok, mint gondoltam. Még 4 hónap kellett a babához.

ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Eldontottuk, hogy januarban kezdjuk. Az elso 3 honapban nem tettem semmi kulonoset, a 4. honapra elkezdtem terhesvitamint szedni, meg is fogant. A kistesot szinten eldontottuk, mikor kezdjuk, figyeltem az ovulaciot, szedtem a terhesvitamint es az elso honapban meg is fogant.
ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Esküvő után ültünk a kanapén, tv-ztünk. Megbeszéltük, hogy ha a havi fogamzásgátló elfogy, már nem kezdek bele új adagba. Ennyi volt. Aztán egyszer csak pozitív lett a teszt, nem változtattunk semmin.
ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Voltam nőgyógyásznál egy általános ellenőrzésre, rákszűrés. Vérvétel sima, és egy ami a leiden mutációt, trombózishajlamot nézi, mivel nálunk volt ilyen a családban.

Ezen kívül elkezdtem szedni a folsavat, femibion 0 terhesvitamin formájában, mert jobb már azelőtt szedni mielőtt összejön a baba, hiszen az elején számít a nyitott gerinc miatt.

Ennyi.

ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Emlegettuk a kisbabát, aztán az egyik alkalommal a férjem azt mondta, nem kell óvszer

Mondom miért nem?

Nem gondolod, hogy itt az ideje a babának?

Én, hogy dehogynem.

És próbálkoztunk

Második alkalommal összejött.

ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
En az eskuvo utan meg egy ideig szedtem a fogamzasgatlot, aztan ahogy abbahagytam, belevagtunk. A gyogyszer nelkuli 6. honapban fogant meg a babank. Nem voltunk vizsgalatokon elotte.
ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Folsav és femibion 0 előtte, aztán nem védekeztünk és össze is jött.
ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tologattuk-tologattuk a kérdést, hogy "ááá, még neee", mert még ezmegaz, aztán egyszer csak rákérdeztem, hogy amúgy nem lehet, hogy már jöhetne? Azt mondta a férjem, hogy de, és onnantól abbahagytuk a védekezést. Elkezdtem femibion 0-t szedni, aztán fél év sikertelenség után elmentem orvoshoz, hormonpanel, stb, és végül extra D-vitaminnal felturbózva már összejött a 9. hónapban a pindur.

A másodiknál meg meg volt beszélve, hogy amikor visszamegyek dolgozni, akkor kezdünk el próbálkozni. Szintén femibion 0, most már előre gondolkodva extra D-vitamin, aztán úgyis jött az éves nőgyógyászati szűrés, rákérdeztem, az orvos mondta, hogy amíg szoptatok, addig nem sok esélyt lát rá (le is cseréltem, ezt hülyeség így generikusan kijelenteni), aztán a 6. hónapban a kicsi is bekopogott. Több babát nem szeretnénk, de gondoltam leírom, hogy azért nem MINDENKINEK sikerül rögtön első 1-2 próbálkozásra akkor sem, ha amúgy nincs nagy baj :D

ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Elfogyott a fogamzásgátlóm, és mivel érintőlegesen beszéltünk már a gyerekvállalásról, megkérdeztem a férjem hogy mi legyen.

Mondta hogy fel ne írassam, szerinte itt az idő (ő kicsit korábban akart már babát mint én).

Uh abbahagytam, de csak több mint 2 év múlva lettem terhes, volt mindkettőnkkel gond ami meddőségi kivizsgáláson derült ki.

ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!