Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab után újabb terhesség...

Missed ab után újabb terhesség pcos mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Igyekszem röviden fogalmazni, de előre is elnézést, ha hosszabbra sikerül.


Két éve próbálkoztunk már a babával.

Március elején elmentünk meddőségi intézetbe, hogy elkezdjük amiket ilyenkor szükséges.

Meg is beszéltük, hogy májusban lesz az első beültetés, átjárhatósági vizsgálaton kívül minden készen volt.

Ekkor jött március végén a meglepetés, pozitív teszt.


Öröm, aggódás, minden ami ilyenkor van.

Mindent rendben találtak a babával két UHn is.

Majd 10+0 elkezdtem pecsételni, sürgősségin jött a fekete leves, 8+2 megállt a baba a fejlődésben, progeszteron kúpot abba kellett hagynom.

Rá 3 napra itthon távozott a petezsák a babával együtt.

Ezt igazolták is a következő napon, viszont maradt benn szövet így kaptam ergam cseppet.

Egy hétig szedtem, de így sem ürül ki, így a vetélés után egy héttel műtét 05.15 reggel.


Orvos azt mondta, ha a 6 hetes kontrollon minden rendben lesz, lehet újra próbálkozni.


Na a kérdésem:

Pcos van csak, IR nincs és más gondot sem találtak nálam a kivizsgálások során.

Aki ebben a cipőben van, hogy volt vetélés és ilyen hosszú ideig vártak az első terhességre, nektek vetélés után mennyi idő volt míg a baba összejött ismét?

Megint hónapokig vártatok vagy hamarabb jött esetleg?


Férjemmel azt beszéltük meg, idén maradunk itthon, természetre bízzuk, ha nem jön össze jövőre ismét visszamegyünk a meddőségibe



2023. máj. 25. 09:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Pcos nincs ir nélkül. Keress fel egy jó endokrinológust.
2023. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

3 orvos nézte át a leleteimet, egyöntetűen azt mondták, hogy nincs IR, az álluk leesett, hogy ilyet nem láttak még.

Így ezt a döntést hagyd az orvosok szaktudására, én is az ő szavukra adok ebben (is)

2023. máj. 25. 11:17
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Van PCOS IR nélkül is!

Pajzsmirigyed rendben? Mi igazolta a PCOS-t?

2023. máj. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy rendben van szerencsére, nincs gond vele.


Pcos-t UH (nagyon ronda mindkettő petefészek) valamint vérvétel is egyértelműen igazolta

2023. máj. 25. 12:36
 5/19 anonim ***** válasza:
Menzeszed rendszeres? Testi tüneteid vannak? ( szőrnövekedés, acne, stb.?) PCOS-hez 3-ból 2 kritériumnak teljesülnie kell. Milyen kezelést javasolt az orvosod? Testúlyod mekkora?
2023. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mensim 35-40 nap közötti. Pcoshez képest rendszeresnek mondható, viszont hosszú ciklusok így az is a pcos miatt van az orvosok szerint, de ez még a szerencsésebb helyzet


Testi tünetek igazából csak az erősebb szőr növekedés, semmi más nincs.


Egyelőre 160 gr ch diéta és mozgás, nem igazán gyógyszer párti az orvosom, valamint iszom a virág natura pcos teát, attól szebb lett a petefeszkem amikor ittam ( terhesség alatt tilos inni)

A gyógyszeres kezelés (egyelőre) nincs eroltetve


180cm vagyok 75 kg, teljesen normal súlyom van.

Három éve még 95-100kg voltam, de hiába a fogyás, nem segített a pcos javulásában egyáltalán

2023. máj. 25. 13:33
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy kémiai terhességem 1 év próbálkozás után, nekünk is pont lombik előtt.

Utána még mi is 8 hónapot totojáztunk azon, hogy hátha sikerül újra spontán. Hülyeség volt.


A nyarat megvárhatjátok, ha nyáron inkább jól erznétek magatokat, mint inszemre/lombikra járkálnátok, de szeptember elején én biztos visszamennék a meddőségibe.


Lehet, hogy lehetne spontán is babátok újabb 2 év múlva, de mi a fenének várnátok 2-3-x évet a bizonytalanra, ha tudnak segíteni, hogy hamarabb és nagyobb eséllyel sikerüljön.

2023. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem várunk annyit semmiképp. Írtam is hogy jövőre legkésőbb meddőségi (azt valóban nem írtam, hogy már év elején, január környékére fogok idopontot kérni, ha kelleni fog)

2-3 evet biztosan nem várnék újra.


Idén nem akarunk menni, lelkileg nem férne bele most az a sok kezelés.

Pihenni szeretnénk kicsit és nem gorcsolni ilyeneken

2023. máj. 25. 14:06
 9/19 anonim ***** válasza:

#1 Kicsit tájékozódj. Ajánlom figyelmedbe: [link]

Ez egy totál elavult nézet, hogy nincs PCOS IR nélkül. Kb már csak Magyarországon mondják..


Kérdező, nekem is PCOS-em volt IR nélkül. Adrenal típusú (a linken ez is szerepel). Ugyanígy a 8. héten állt meg a fejlődésben. Én elkezdtem DIM-et és barátcserjét szedni, mert erre a fajtára az hatásos. 5 hónappal a missed ab után lettem terhes, de előtte nem is igen próbáltuk, kellett a pihi. Azt kellene tudni, hogy a fő típusok közül melyik van neked. Remélem segít a link.

2023. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom utolsó!!☺️

És utána a következő babával pedig minden okes volt jól értem?

2023. máj. 26. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!