Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortol számolják a terhesseg...

Mikortol számolják a terhesseg kezdetét?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a magzatnak 5 hetes korában fejlödik ki a szívhangja. de ha a mensi elsö napjátol számoljuk a terheséget akkor ezzel a számolással még csak kb 3 hetes a magzat vagy is szívhang nincs.

miért számolják bele ezt a két hetet? mikor mensid van biztos nem eshettél teherben, aztán az elsö héten is nehéz mert még a méhfalad nem elég vastag. szóval ez a kéthét miért számolódik? ez ha valaki pontosan szül vagy pontosan fejlödik a baba, mindig 2 héttel vissza maradotnak tünik. ahogy végignéztem egy magzat fejlödését ott azt írták a megfogantatástol kb egy hét a beágyazódás eközben is nö, és 5-ik héten van szívhang. szóval akkor most ez hogy van?


2008. dec. 30. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a mensitől számolják, vagyis a fogantatáskor máris 2 hetes a baba. Szerintem is furi így. De gondolom azért innen számolják, mert a peteérés napja azért nem mindenkinek fixen a 14 napon van.
2008. dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nnna nálam bajban lennének a dokik, mert a legutóbbi ciklusom 78, az azt megelőző pedig 110 napos volt! Képzeljétek el, ha valamelyiknél teherbe estem volna, akkor hány hetesnek számoltak volna!!! :))) Jó-jó, tudom, a kivétel erősíti a szabályt... Egyébként csak érdekességként írtam, mert valójában mindenbe bele lehetne kötni...
2009. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!