Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szamoljak a terhesseg...

Hogyan szamoljak a terhesseg idejet es a magzat korat? Hogyhogy az nem ugyanannyi?

Figyelt kérdés

Most hallottam eloszor arrol, hogy a tehesseg es a magzat kora nem ugyanannyi. Szoval valaki X hetes terhes akkor a magzat nem X hetes, hanem attol eltero? Ez hogy lehet?

Letezik mondjuk 12 hetes terhes es 10 hetes magzat? Ahhoz mikor kellett szexelni?


2011. ápr. 21. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehat a terhesseget Az utolso mensi elo napjatol szamitjak 40 hetre, es kb ha ciklus kozepen van peteeres, tehat akkor fogan meg a baba, 28 napos ciklus eseten 2 het. Tehat igen ha te 12 hetes tehes vagy akkor a magzat csak 10 hetes, mert igazabol a terhesseg elso 2 heteben nem is vagy terhes, csak ezt igy szamoljak.

Remelem ertheto volt :)

Szep napot!

2011. ápr. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen az. Koszonom.
2011. ápr. 21. 07:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszhoz csatlakozom, annyit tennék csak hozzá, hogy azért így számolnak, mert az utolsó menstruációt biztosan lehet tudni, hogy mikor volt, míg a peteérés bizonytalan, hiszen a ciklus bármelyik napján lehet peteérés. Igaz, sokkal kisebb esélye van a ciklus nem termékeny napjain, de azért esély van.

Így minden kismama már a megtermékenyülés előtt kb. két hetes terhes:)

2011. ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de én nem értek egyet a leírtakkal. Nekem az utolsó menstruációm 2010.december 14-én volt. A tüszőrepedésem 2011.01.03-án, tehát nem a szokásos 14 napra, hanem 21 napra. A terhességemet a 13.hétig a dec.14-hez nézték, akkor viszont a genetikai ultrahangon megállapították, hogy a magzat a méretei alapján 12 hetes. Tehát hiába tudtam én, hogy egy héttel "fiatalabb" terhes vagyok, a pontos időt csak ekkor állították be. A magzat méreteit is a terhesség idejéhez igazítják, nem létezik két különböző hét, ha a magzat úgy fejlődik ahogyan kell (se nem jobban, se nem rosszabbul), akkor az ő kora megegyezik a terhesség korával. Az viszont igaz, hogy a 12.hét az az idő, amikor a legjobban be tudják lőni a pontos korát, mert utána sokat változhat. Nekem most a 17.héten napra pontosan annyi hetes és napos volt a méretei alapján, mint amennyi a terhességem, a késői tüszőrepedés figyelembevételével.
2011. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, bocs, de számomra nem világos, miért is nem értesz egyet azzal, amit ide leírtunk, hiszen ugyanazt írtad le:S

A 13. hétig NEKED is utolsó mensi alapján számoltak, TE IS annyi idős terhes voltál, amennyit a mensi alapján néztek.

Az, hogy később korrigálnak nem változtat a bevett rendszeren!

És a baba kora MINDIG kevesebb, mint amennyi a terhesség kora, még akkor is, ha korrigálnak, ugyanis az uh gépek is úgy vannak beállítva, hogy a magzat kora azonos legyen a terhességi korral. Tehát az uh-s méretek alapján 12 hetes magzat a valóságban 10 hetes. Ahogy egy 4 hetes magzat is valójában csak 2 hetes.

Ez a korrigálástól független, csak gépi beállítás.

2011. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsonak:

sok helyen igy csinaljak, de a legtobb helyen meg mindig nem.

En pl kulfoldon vartam mindket babat es ott ez volt az alap, a mensi alapjan szamitott terhessegi kort csak addig vettek figyelembe, amig el nem keszult a 12 hetes uh, ott pontositottak a szules varhato datumat a baba merete alapjan (nekem sem kozepidoben volt peteeres es napra pontosan belottek ezt).

Viszont a masodik terhesseg alatt forumoztam magyar kismamakkal, kb 30-an voltak.

Es 3 fele modszer volt a magyar orvosoknal:

- egy reszuk modositotta a 12 hetes uh alapjan, ahogy nalam is

- masik reszuket egyaltalan nem erdekelte, hiaba tert el a baba merete, maradt a mensi szerinti kor

- harmadik reszuk meg az egesz terhesseg alatt modositgatta ossze-vissza, volt, akinek meg 36 hetesen is atirtak a varhato szuletesi datumat csupan azert, mert nagynak tunt a baba a 36 hetes uh-n. Ez csak azert volt ciki, mert hiaba tudta az anyuka napra pontosan a baba fogantatasi datumat es a terhessege pontos korat, az orvosat nem erdekelte, 38 hetesen 40 hetesnek titulalta, korhazba fektette, 1 heten at probalta meginditani a szulest, az anyuka az utolso ket napban mar vegig vajudott, de a baba nem indult meg, a mehszaj nem akart nyilni. Nyilvan azert, mert meg akkor valojaban 39 hetes volt, szoval lett volna meg ideje, a termeszet meg nem azt akarta amit a doki. Addig szulesztettek az anyukat, mig a sok oxytocin hatasara a baba belekakilt a magzatvizbe es csaszarozni kellett.


Hat ilyen is van.

Csak azert irtam le, mert nekem nagyon furcsa, hogy mindenki profi, hozzaerto szulesznek tartja magat, elvileg folyamatosan frissitik a tudasukat mindenfele tovabbkepzesen, a kismamaktol zokszo nelkul veszik el a tudasukert kapot 8-10 ezreket egy vizsgalatert es akar ennek a tizszereset a szulesert, de addig meg nem jutottak el, hogy egy komoly tanulmanyokra alapozott es mashol mar evek ota alkalmazott modszert egysegesen bevezessenek es alkalmazzanak.

2011. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem az utolsonak szantam, hanem az utolso elotti kommenthez akartam hozzafuzni.
2011. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

12:43


Es a 3 modszer kozul melyik volt pontosabb, az kiderult?

2011. ápr. 21. 13:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Az elso a legpontosabb.

A babak spontan megindulasabol erre nem lehet igazabol kovetkeztetni, mert 38-42 het kozott barmikor johetnek, illetve altalaban akkor indul meg a szules magatol, ezt soha sem lehet pontosan megjosolni.

De mondjuk egyes vizsgalatok idopontja miatt nagyon jo, ha pontosan be van love a terhessegi kor, mert az elso csoportban levo orvosok tobbsege azt is mondja, hogy azert sikerul sok afp vizsgalat rosszul, mert rosszul van meghatarozva a terhessegi kor es emiatt rossz idoben vegzik a vizsgalatot, emiatt rosszabb eredmeny szuletik, mint szuletett volna, ha jo idoben vegzik el. (Az egy masik dolog, hogy sok orvos kb semmibe sem veszi az afp-t, mert elegge elavult, vannak mar jobb vizsgalatok.)

De egy kismamanak sem hianyzik egy felesleges, rossz afp eredmeny es az amiatti izgulas, esetleg magzatviz mintavetel, amire talan nem is lett volna szukseg, ha pontosan van meghatarozva a terhessegi kor es nem 1-2 hettel kesobb/korabban veszik le a vert hozza.

Szoval igen, szerintem lenne jelentosege tobb szempontbol is az egyseges rendszer bevezetesenek.

2011. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én észre se vettem hogy módosította a szülési dátumot a dokim. Valószínű azért, mert az utolsó mensi napja kedd volt, a fogantatásé (genetikai UH szerint) meg szerda, így pont 1 nappal későbbre vagyok kiírva. Mellékesen én feljegyeztem a szeretkezéseket és tényleg, a genetikai alapján kijött dátum lehetséges. Még nem szültem meg, jövő hét szerdára vagyok kiírva.
2011. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!