Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppénzen vagyok már...

Ha táppénzen vagyok már február eleje óta veszélyeztetett terhesség miatt. Augusztus elején születnek meg a babáim. A GYEDe-t a 2010-es évből számolják, vagy a 2011?

Figyelt kérdés

Mert azt hallottam,hogy a TGYÁS-t ilyenkor a 2010-es évről számolják, de mivel 2012benjár le a tGyás, ezért, a GYEDet tényleg a 2011-es táppénzes időszak után kapnám?

köszönöm előre is a segítségeteket.


2011. márc. 18. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A TGYÁS a szüléstől számított fél évig jár. Onnantól van a gyed. Mivel a gyed kérelmedet 2012-ben adod le, így az előző két évet fogják kérni. Mivel 2011-ben táppénzen voltál, így azt fogják figyelembe venni. Nem tudom mi történik akkor, ha már decemberben beadod a gyed kérelmet (valamennyivel előtte be lehet adni).
2011. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy egy ellátás nem lehet egy másik ellátás alapja,márpedig a táppénz és a gyed is ellátás.Szerintem a gyed-et a 2010-es keresetedből fogják számolni.
2011. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves második! Remélem,hogy igazad van....
2011. márc. 19. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!