Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Ki mikor ment...

Anita11.09 kérdése:

Lombikosok! Ki mikor ment vissza a második beültetésre ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem sikerült a beültetés FET és van egy 11 hónapos kislányom. Érdeklődnék hogy ki mikor ment vissza ha kistestvért szeretett volna nekem van 2 fagyasztott még. Mivel ugye nem nagyon szabad emelni vigyázni kell ezért is kérdezem nekünk le van teljesen engedve már a kiságy ezért eléggé be kell hajolnom mikor leteszem aludni illetve még nem tud egyedül járni ezért sokszor fel kell venni. Én 33 éves vagyok és még 36 alatt szeretnék szülni mivel azt hallottam utána több a genetikai betegségek kockázata. Ti mit tudtok/ hallottatok erről?
2023. jún. 13. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fagyasztott embrióból sikerül a baba akkor genetikai betegségek szempontjából teljesen mindegy hogy hány éves vagy amikor beültetik. A fagyasztott embriók genetikája már "kész van", az számít akkor hány éves voltál, amikor leszívták.


A hajolgatáson izgulni meg felesleges, nem ezen múlik semmi, elszokták mondani, hogy mindent lehet csinálni, amit eddig csináltál,ha eddig minden nap emelgetted a nagyot akkor beültetés után is lehet.


Ha nem olyasmi volt az oka a lombiknak, ami kizáárja a természetes utat, akkor először próbálkozhattok spontán is, sokaknak összejön a második simán. (még kétoldali elzárt petevezetékkel is hallani ilyen sztorikat..)

2023. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem van kettő fagyasztva, mi nem tervezünk visszamenni, 1 gyereket akartunk, aki most 3 hónapos.

34 éves vagyok. Annyit megbeszéltünk a férjemmel, még pár évig hagyjuk tárolni az embriókat, hátha valami csoda folytán meggondolnánk magunkat.


Egyébként, ahogy már írták, a kor miatti genetikai kockázat FET-nél nem játszik.

2023. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Igazad is van bele se gondoltam persze a genetika már kész. Sajnos nem jön össze természetesen, nem védekezünk egyáltalán. A férjemnek lassú és az alakkal is probléma volt mikor őt vizsgálták ki.
2023. jún. 13. 11:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló neked is köszönöm ahogy már írtam igazgatók van tényleg nincs kockázat. Így lehet hogy mi is várunk még 1,2 évet.
2023. jún. 13. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!