Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idővel jöhet a kistesó?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta nincs kikötés erre, hiszen akkor nem lenne olyan,ahol 15-18 hónap van a gyerekek között. Ti mit gondoltok?
2023. jún. 15. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Keress normális orvost, mert ez nem az.

Az, hogy valakinek 15-18 hónap múlva lesz újra gyereke császár után, nem azt jelenti, hogy az úgy rendben van, hanem hogy nem hallgattak az orvosra és kockáztattak egy nagyobb problémát.

Alapesetben azt szokták mondani, legalább két évet célszerü a szülés és a teherbeesés közt várni, de elötte mindenképpen érdemes megvizsgáltatni magát a nönek, hogy tényleg minden rendben van-e, illetve milyen tünetekre kell figyelnie.

2023. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos hülyeséget mondott. Az Az optimális ha hagysz időt regenerálódni. Minél hamarabb következik be a második terhesség annál rizikósabb, hogy nyílik a seb.

Persze ismerek olyan kismamát is, aki császáros szülés után pàr hónappal újra terhes lett és gond nélkül végig csinálta. De nem ez az optimális.

2023. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1 evet halottam a szülésznőmtől.2év az ajánlás elvileg..

Kisfiam 1 eves múlt mikor kismama lettem

2023. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvos, hogy minimum egy évet várjunk.
2023. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nekünk is az egy évet mondták, 13 hónap telt el.

Viszont nekem szétnyílt a heg a vajúdásnál. Az operáló szülész azt mondta, hogy ezt szerinte az előző műtét nem ideális varrástechnikàja okozta, nem az egy év (én is megkérdeztem).

2023. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta leghamarabb 6 hónap múlva, de inkább 1 év..
2023. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 èvet mondott a doki a múlthèten.
2023. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
82%
Nekem annyit mondtak a műtét után a kórházban, hogy ha a következőt szeretném megpróbálni hüvelyi úton szülni, akkor minimum két év teljen el a két szülés között. Tehát elméletileg ha a babánk már 15 hónapos lesz, elkezdhetünk probalkozni. Ezt aztán említettem a nőgyógyászomnak is és azt mondta, hogy igen ez reális idő. De ahogy utana olvastam nagyon nagyon változó mit ajánlanak az egyes orvosok, nincs egységes vélemény sajnos.
2023. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm egy éven belül kétszer szült császárral. Na ez nem követendő példa.
2023. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Minimum egy év az ajánlott. Elég nagy rizikók vannak, a gyerkőcök érdekében fontos, hogy ne kockáztasson az ember. Legyetek türelemmel, aztán hajrá.

A nagyobb gyerkőcnek szüksége van az anyukájára és nyilván az anyuka is szeretne egy problémamentes terhességet, szülést. Ezért szükséges türelemmel lenni. Vannak esetek, mikor szerencsésen alakul, ha nem várja ki az ember az időt, de nem erre kell alapozni.


Ez olyan, mint akik a 6 hetet nem bírják ki szex nélkül... tök, jó, hogy a legtöbbször nem adódik gond, de van akinek rámegy akár a méhe is, egy jó kis fertőzés miatt.

2023. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!