Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után is kialakulhat Pcos?

Szülés után is kialakulhat Pcos?

Figyelt kérdés

Első babánk most februárban született császármetszessel. Az elmúlt pár évben már követtem a ciklusom (ébredési hő mérése, mehszajvizsgalat, nyák figyelése). Nagyon odafigyeltem, a ciklusom rendszeres volt, volt ovulációm, nem is fájt különösebben. Kislányunk is a legelső próbálkozásra megfogant. A szülés óta jártam már három nőgyógyásznál. Szülés után még visszamentem az orvosomhoz, aztán 6 hetes kontrollra már máshová mentem költözés miatt. Most volt időszerű a rákszűrés is. Itt emlitette a harmadik orvos a hüvelyi ultrahangkor hogy sok kis tüsző látszik a petefészeknél és rákérdezett, hogy nem volt e korábban problémám pcos-el. Modntam neki, hogy nem soha semmi tünetem nem volt és hogy soha nem említett ilyet senki.(Az előző két orvos sem akiknél most jártam, de korábban sem soha) Azt mondta hogy ha nem okozott problémát akkor rendben van. Viszont nekem nagyon elültette a bogarat a fülemben. Lehetséges hogy szülés után ez kialakuljon? Igény szerint szoptatok így a ciklusom nem tért még vissza, de eléggé aggódok hogy így ez hatással lehet a kistestvér tervezésére. Előre is köszönöm ha leirjatok a tapasztalatok.

28L


2023. jún. 15. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Szia,bnőmnek szülés után alakult ki,nem jön nekika kistesó
2023. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ez nehezítheti a teherbeesést
2023. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A cisztas petefészek nem egyenlő a pcos-sel.


Lehet csak épp elkapta ezt a pillanatot a nőgyógyász, de ha 1-2 hónappal később mentel volna, akkor semmit sem látott volna. A pcos egy komplex betegség, de ciszta bármikor kialakulhat. Ezek az egyszerű cisztak jönnek mennek.

2023. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!