Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21. Napi vérvételen progeszter...

21. Napi vérvételen progeszteron 23.3, az jó?

Figyelt kérdés

Majd csak július 7.en megyek a dokimhoz.

3.napon 1.1 volt.

Ezzel mire számíthatok?

Pajzsmirigy problémám van, de azok az értékek is jók most.

Köszi ha valaki elmondja.

Valahol azt olvastam, 20ig jó, 20 felett már előrevetítheti a terhességet.


2023. jún. 21. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ mi a mértékegység.


A 23 nmol/l az kevés, elégtelen peteérést jelez.


Ha 20 ng/ml akkor az azt hiszem jó (most nem tudom a váltószámot)


A 21. napi vérvétel (már ha 28 napos ciklusban végzik) semmilyen módon nem tudja előre vetíteni a terhességet, mivel az embrió még be se ágyazódott.

2023. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előző írja, csak annyit lehet belőle sejteni, hogy volt e peteérés. De alacsonynak tűnik az érték nekem is.
2023. jún. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem 36 volt a 21. napi progi, kaptam pótlást, felment 125-re, arra az endokrinológus azt írta, hogy terhesség alatt megnyugtató szint.

Ha pozitív a teszt, érdemes lenne elkezdeni azonnal a pótlást.

2023. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet amúgy, hogy 6. Napon voltam, mert 2 napig pozitív volt a teszt, nem tudom végül mikor lehetett pé.


Amúgy mindenhol azt látom a neten, külföldi oldalakon is, meddosegi centrum oldalán is, hogy ez jó érték, sőt átkonvertálva ng/ml be 72 körül jön ki.

Majd pár nap múlva kiderül, vasárnap kéne megjonnie, 2 hét múlva meg megnézi az endokrinologus nőgyógyászom.

2023. jún. 21. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 76ng/ml mellett nem votl baba.

27ng/ml mellett voltam terhes, pedig azt hittem esélytelen, mert ez is már inkább alacsony.

2023. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg félreértelmezed a "jó érték" fogalmát.


Van a labortól kapott papíron egy határérték a luteális fázisra, ez szokott honlapokra is felkerülni csakhogy ha valaki teherbe szeretne esni, akkor rá nem ez az érték vonatkozik. Az általános határértékeket úgy állapítják meg, hogy mindenkire vonatkozzon, a 13 éves tinilánytól az 50 éves menopauza előtt állóig, ráadásul a luteális fázis az az ovuláció utáni naptól egész a menstruáció előtti napig tart, ami alatt változik a progeszteron szint, és ehhez jön még hozzá, hogy a labor határértékeket úgy szokták megállapítani, hogy mi az ami az egészségre nem káros.


Összefoglalva, attól hogy a 21. napon a határértéken belül van a 23,3 nmol/l attól még ezzel nem igazán lehet teherbe esni.

20 nmol/l felett bizonyított az ovuláció, 30 nmol/l felett jó teherbe eséshez.


És erre nem elég annyi hogy kap az ember progeszteron pótlást, mert nem önmagában az alacsony progeszteron szint a baj, hanem az ami ezt okozza. Az pedig általában a rossz minőségű peteérés, ami mögött valami más probléma húzódik (pl pajzsmirigy, IR, idős kor, ciszta stb....)

2023. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, így van, ahogy az utolsó írta, a progeszteronpótlás mellett nekem kezelik az IR-t és a pajzsmirigyalulműködést is, sőt, PCOS-t is. Ezekre külön szedek gyógyszert, mégsem lett 36 feletti progeszteronom, így kaptam pótlást is.


A mértékegység nem mindegy és rosszul is váltottad át, kérdező.

Én 36 nmol/L mellett estem teherbe, de azonnal kaptam Utrogestant.


3-as

2023. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rendben, ahogy írtam, pajzsmirigy problémám van, épp a múlt havi vérvétel hozott jó eredményt, előtte túlműködésem volt szülés óta.

Most szeretnénk mégegy kisbabát, ezért is csináltam ezt a hormon vizsgálatot, amivel jövő hónapban elmegyek egy olyan nőgyógyászhoz, aki endokrinológus is egyben. Amíg a pajzsmirigyem nem volt jó, nem is próbálkoztunk. Ez volt az első aktív hónapunk babagyártás szempontjából.

Szóval köszönöm a válaszokat, rajta vagyok, hogy helyre álljon minden, és újra terhes tudjak lenni.

Ezek szerint ez nem egy túl jó érték,majd innentől szakember kezében leszek.

2023. jún. 21. 13:30
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Nekem 20,1 nmol/l volt, kövi hónapba összejött a baba…
2023. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!