Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Minden terhesség más?

Minden terhesség más?

Figyelt kérdés

“Minden terhesség más” - szokták mondani. Engem az érdekelne, hogy ez mennyire igaz? Van-e itt valaki, aki az elsőt szörnyen (hányinger, hányás, fájdalom, fenyegető vetélés, stb.) a másodikat csodásan élte meg?

Nekem a zárójelben leírt dolgok végigkísérték az elsőt, így kissé félve vágnék bele egy újabb hasonló élménybe. Tény, hogy mostmár tudom, kb. mire számíthatok, de szeretném másképp, jobban megélni majd, ha egyszer megadatik.😊


2023. júl. 23. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így volt.

Elsőnél kín szenvedés, hányás, nonstop hányinger, meg még sorolhatnám.

Másodiknál összesen 3x hánytam, és a 16. hétig majdnem minden nap volt hányingerem,meg fáradt voltam, de összehasonlíthatatlanul jobb volt, mint az első.

Ha nem így lett volna, el se tudtam volna látni a gyereket, úgyhogy szerintem fejben is számított, mivel volt, mikor azért nem bántam volna, ha alhatok meg fekhetek egész nap, de összeszorítottam a fogam, és kibírtam.

2023. júl. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fordítva volt.

Az elsőnél semmi bajom nem volt. Nőtt a hasam és ennyi.

A masodiknál au elején hányás, fáradékonyság, émelygés, erötlenség. Ez eltartott a 12.hétig. mellette párszor véreztem is. A derekam leszakadt a 9hónap alatt végig, ahogy végig a hasam is görcsölt. Pokolnak éltem meg.

2023. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát nekem mindkettő teljesen egyforma volt. Hétre pontosan minden,a terhesség végéig. Nagyon érdekes volt olvasni az első gyerekem pocakos naplóját, hogy most is ugyan azt éltem meg a tesóval. A baráti körömben is erről számoltak be, annyi különbséggel, hogy például a fáradtság, vagy hányinger erősebb volt.
2023. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így vagyok. Az elsővel , ami terhességi kellemetlenség létezhet, azt én mind kipipáltam.

Most meg semmi, néha fáradtabb vagyok, de max ennnyi. Én mindenkinek ilyen laza terhességet kívánnék, mert azon kívül, hogy nő a hasam, simán el is tudom felejteni. (20 hetes vagyok már)

2023. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Annyi, hogy mindet könnyen viseltem..

Nem hánytam vészesen sosem


Elsővel egyszer sem


2. Esetén gravidától hánytam

Nehezebb volt picit


3. 2-szer hánytam. De sokat émelyegtem

Rengeteget fájt a fejem az első trimben.


2. Trimtől folyamatosan felső légúti betegségem volt, voltam influenzás, hányós hasmenéses, arcüreggyull, vénáim odalettek..

Lett hematómám, kórhàzban voltam.

( ikrek)


1. nagyon terminustúllépéssel lett spontán


2. Időre jött spontán


3. Burokrepesztéssel indított, 39. Héten, ikrekkel ez terminustúllépéses állapot már.


Szülés egyik sem traumatikus

1. Nehéz, komplikált beszorult baba


2. Majdnem autóban megszülős, háborîtatlan, gátvédelmes


3. Indîtás miatt lassan indulós, oxys.. de semmi falkaparós..

Példaértékű.

Kéztartas miatt én döntöttem a metszés mellett.

Viszonylag gyorsan kibújt mind2 baba.



Szóval mindegyik más volt, most a 3. Terhességet viseltem a legnehezebben, de nem a duplaterhelés miatt, hanem a rengetek nem egészséges időszak viselt meg.

Plusz mentálisan nagyon nehéz volt, állandóan mindenhol veszélyes, patológiás esetként kezeltek, így a terhességet sem igazan tudtam élvezni.

2023. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont így! Az elsőt és a harmadikat végighánytam, nagyon rosszul voltam. A másodiknál még émelygés sem volt.
2023. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huhh, akkor elég vegyes sztorik vannak. Hát kíváncsi leszek, én a lányomnál az elején minden nap többször hánytam, még fogytam is, mert a vajas kiflin kívül más nemigen ment le, az is kis mennyiségben. 12-20. hétig feküdnöm kellett, mert véreztem, a 3. trimeszterben kirúgta a bordám, szüléskor beszorult ő is, így laza 12 óra vajúdás után császár lett. Persze mégegyszer végigcsinálnám érte vagy a tervezett tesóért, de nem bánnám, ha nem hánynék és véreznék, mert úgy nehezen mennének a meglévő gyermekkel a mindennapok.

Köszi, hogy leírtátok, ment a zöld kéz!

2023. júl. 24. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!