Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Harmadik gyerek. Ti bevállalná...

Harmadik gyerek. Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kettő gyermekünk van, úgy néz ki, hogy jön a harmadik. Nem tervezetten. Mindketten meg akarjuk tartani, de félünk: a mai, bizonytalan világban hogy lehet tisztességesen három gyereket felnevelni?

Nincs hitelünk, saját ház (bár nagyon pici, muszáj lenne költözni), nincs anyagi gondunk.

De félünk.

Anyagilag, minden téren.

Ti hogy élitek meg ezt a világot, válságot három gyerekkel?


2023. aug. 1. 20:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az, aki másodjára esett teherbe tabi mellett, ugye?

Bevállalnám. Házat eladnám, babaváró hitelt felvenném, azonnal kérném a kamatmentességet és a törlesztés halasztását 3 évre, és vennék egy nagyobb ingatlant. Amennyivel több lesz a családi adókedvezményetek, az kb. fedezi is majd a törlesztőt. A ház árából és a 10 mill babaváróból pedig nagyobb ingatlant vennék.

Minden rendben lesz.

2023. aug. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, ezek szerint ez elég egyértelmű volt 😅


A babaváró ki van zárva. Max még gyorsan a vissza nem térítendő CSOK jöhetne szóba.


Ha már lebuktam, írok viszonylag konkrétan: nagyon drága környéken lakunk az agglomerációban. A házunkat 75-80 millióért lehetne eladni. A környéken ez olcsónak számít, 150 milliónál kezdődnek a házak... Tehát menni kéne a környékről is. Ez az ami a legnagyobb stresszforrás... Bővíteni bőven lehetne, hatalmas a telek, de ki tudja az a mai árak mellett hol állna meg.

A nincs anyagi gondunk -sajnos- nem azt jelenti, hogy milliók vannak a párnahazutban, csak azt, hogy nem egyik hónapról a másikra élünk és van valamennyi megtakarításunk.

Hiszek abban, hogy nem véletlen kaptuk a picit de egyelőre nagyon-nagyon nehéznek látjuk, nagyon félünk, hogy mi lesz még ebben az országban. Egy sima bevásárlás is botrány, rezsi árak, stb. Nem kell bemutatni senkinek...

2023. aug. 2. 06:27
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nem vállalnék be 3 gyereket ha eleve egyet akartam.
2023. aug. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért zártad ki a babavárót? Bocsi nem közlekedès csak kíváncsi vagyok. Ha 12hetet betöltöd máris kamatmentes lesz. Arra használod amire akarod. Nem ördögtől való.
2023. aug. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ennyire spirituális és abortusz ellene sem. Nem forgatnàm fel az életünket fenekestül. De tudom , hogy nálad ez nem opció.
2023. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ma 08.12

Hitel. Oké, hogy kamatmentes, fel lehet függeszteni de utána? Egyre drágább minden, bármi történhet...

Akár haláleset, akár valaki elveszti a munkahelyét, nem tudjuk fizetni, elveszítjük mindenünket... Valamiért mindketten félünk a hitelektől, soha még csak telefont sem vettünk részletre.

2023. aug. 2. 08:30
 7/20 A kérdező kommentje:

Ma 08.14

Nem spirituális vagyok. :)

10 éve megszültem egy 39hetes halott babát. Utána a nagylány 5 év volt mire összejött. Most meg, fordult a kocka, úgy látszik.

2023. aug. 2. 08:32
 8/20 anonim ***** válasza:
43%
6# hát ne haragudj de a mai világban senki nem tud szinte lakást venni hitel nélkül. Ha havi 50e Ft kamatmentes(!!) hiteltől rettegtek, akkor tényleg az abortuszt javaslom. Nem gonoszsàgból.
2023. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7# akkor nem tudom minek nevezzelek. Emiatt a "nem véletlenül jött" kijelentésed miatt mondtam. Sajnálom az első babàdat de helyette ha úgy vesszük jött a második, a meglepetés. Szerintem nem kéne mindenáron ragaszkodni a harmadikhoz.
2023. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a mostani ház? Ha van lehetőség a bővítésre,én elsőkörben utánajárnék, hogy az mennyiből jönne ki. Nem kell rögtön külön szoba a picinek, fokozatosan lehetne haladni a házzal.
2023. aug. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!