Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Harmadik gyerek. Ti bevállalná...

Harmadik gyerek. Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kettő gyermekünk van, úgy néz ki, hogy jön a harmadik. Nem tervezetten. Mindketten meg akarjuk tartani, de félünk: a mai, bizonytalan világban hogy lehet tisztességesen három gyereket felnevelni?

Nincs hitelünk, saját ház (bár nagyon pici, muszáj lenne költözni), nincs anyagi gondunk.

De félünk.

Anyagilag, minden téren.

Ti hogy élitek meg ezt a világot, válságot három gyerekkel?


2023. aug. 1. 20:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ma 08.32.

Nem az 50 ezer forinton van a hangsúly. Igen, ki tudnánk fizetni. Ha nem függesztenénk fel, akkoris. Ma már az nem pénz.

De, 10 év múlva mi lesz? Vállalja bárki a garanciát, hogy nem történik valami?

Tudom, hogy sajnos muszáj sokaknak hitelt felvenni, igen. De láttam a környezetemben hányan buktak bele. ..

Amíg létezik a vissza nem térítendő CSOK, ami ha jól tudom 10 millió a 3 gyerekre miért venne fel valaki hitelt?

Ha elmegyünk innen, olcsóbb környékre a mi házunk árából+csok simán lehet palotát építeni.

Lehet a palota túlzás, de nagyobb házat simán.

2023. aug. 2. 08:52
 12/20 A kérdező kommentje:

Ma 08.36.

65 nm a ház, 1200 nm a telek. Lehet e bővíteni, ennek is utána fogunk járni. :) Minden támogatásnak hátha..

2023. aug. 2. 08:53
 13/20 A kérdező kommentje:

Ma 08.37.

Hát, lehet spirituális vagyok.:) Nem tudom

Mindenesetre ha a történtek után abortuszom lenne (nem ítélem el amúgy) valószínűleg a lelkem egy darabja is meghalna. (Hülyén hangzik amit előbb írtam, de kikészülnék idegileg. Nyilván, ha ez az egyetlen járható út muszáj lenne. De tényleg soha nem tudnám/tudnánk feldolgozni.)

2023. aug. 2. 08:56
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha simán tudtok máshol venni nagyobb házat , akkor mi a probléma nem értem.
2023. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazából mi a baj 😂


Össze vagyok zavarodva 🤷🤦

2023. aug. 2. 11:07
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha félsz a hitel visszafizetésétől, akkor miután felvetted, az egészet úgy ahogy van, rakd be állampapírba, vagy amibe akarod. Ha tudod, fizetgesd a törlesztőt majd 3 év után, amikor pedig már nem tudod fizetni, akkor vedd ki az egészet, és fizesd belőle vissza a teljes hitelt. Millióid maradnak utána így is. Ezektől az ingyen millióktól fosztod meg magad, ha nem veszed fel. Ez nem pénzügyi tudatosság, ez butaság.

Mi pont hogy a CSOK-ot nem vettük fel, mert ahhoz sokkal több követelménynek kellene megfelelni, sokkal kisebb mozgásteret biztosít.

Egy ekkora értékű ingatlannal én nem aggódnék, simán lehet ennyiből megfelelő méretű házat találni nem is olyan rossz környéken. Lehet, hogy bizonyos komfortból lejjebb kell adni, de van lehetőségetek priorizálni, hogy mi fontos és kevésbé fontos számotokra.

Vagy CSOK-os bővítés is jó megoldás, de ahhoz is kell plusz tőke a CSOK-on kívül.

2023. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat. :)

Utána fogunk járni! :)

Ilyenekhez nem értünk, totál nem pénzügyi területen dolgozik egyikünk sem.

Úgy lettünk nevelve, hogy hitel=rossz.

Fel fogunk keresni egy pénzügyi tanácsadót (vagy többet), hogy mit javasolna. :)

Nem értünk ilyenekhez, edukálódni sosem árt. :)

2023. aug. 2. 15:43
 18/20 anonim ***** válasza:
14%
Drága erre csak annyit tudok mondani hogy aki nem akar gyereket az nem is lesz terhes 😉
2023. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18as, nem emlékszem, hogy ittunk volna együtt, ezt a drága megszólítást mellőzzük..

Nagyon intelligens hozzászólás volt, nem is volt ilyen kérdés. 🤦🤷

Kérlek ezt magyarázd meg pl a szomszédomnak aki spirál mellett lett terhes.

2023. aug. 5. 06:14
 20/20 A kérdező kommentje:
20as: ha csendben maradtál volna, nem tudná mindenki rólad, hogy egy rosszindulatú, neveletlen hárpia vagy.
2023. aug. 5. 13:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!