Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet terhesség jele?

Lehet terhesség jele?

Figyelt kérdés

A csinálj tesztet, és ha nem védekeztetek, akkor igen szöveget mellőzzük, ha lehet.


Márciusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, azóta a 36., 41. valamint 33. napokra jött meg a mensim. Fogamzásgátló előtt is elég változó volt, akkor még a covid oltás kavart be, így sajnos nem mondható rendszeresnek a ciklusom, de inkabb a 33-35 nap volt a jellemző.

Most a 34. napon tartok és semmilyen PMS tünetem nincs, pedig pl a mellfeszülés mindig volt, kb egy héttel előtte, de feszültség, hőhullámok is szoktak jelentkezni. Előző kettő alkalommal erősebb alhasi fájdalom is volt.

Most viszont semmi, nincs semmi olyan érzésem, ami arra utalna, hogy meg akarna jönni.

Itt mindenki terhességi tüneteket keres magán, ami kb a PMS is lehet, de lehet hogy az a terhesség jele, hogy nincs semmi mensire utaló jel?

A teszt már kimutatná? Kb 30 napos ciklussal számolva július 16-an kellett az ovulációnak történnie, előtte 5 nappal voltunk együtt védekezés nélkül. Ha nem jön meg a 40.napig mint legutóbb, akkor csinálok tesztet, de addig is érdekelne, hogy a tünetmentesség mire utalhat?



2023. aug. 3. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

még simán bekavarhat a fogamzásgátló. viszont ha terhes vagy, már kimutatná a teszt, aktus után 2 héttel biztosat mutat már. szóval nem fontos várnod 40. napig, ha azóta nem voltatok együtt védekezés nélkül.

ha pedig tovább fennáll ez a rendszertelenség, érdeemes lehet vele dokihoz menni, nézetni egy hormonpanelt

2023. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a normális választ :) Elmegyek akkor egy tesztért, csak addig nem akartam csinálni, amíg biztosat nem mutatna.

Dokinál a tabletta abbahagyásakor voltam, fél évig úgymond bármi normális, de mivel amúgy is esedékes egy rákszűrés, fogok majd menni hozzá. De ez, hogy semmilyen tünetet nem érzek, ez nagyon fura, ilyen kb sose volt, mióta menstruálok, még a tabi alatt is volt pl mellérzékenység.

2023. aug. 3. 09:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A tünetmentesség semmire sem utal az égegyadta világon. Nekem pl. sosem voltak PMS tüneteim egy-egy kósza cikluson kívül, két évente egyszer kb. Terhesen viszont volt egy csomó tünetem, amit valószínűleg a növekvő progeszteronszint okozhatott. Másnál meg pont fordítva. Simán lehet, hogy neked azért nincsenek tüneteid, mert megint a 40. nap környékén fog megjönni. Vagy ez egyszerűen most egy ilyen ciklus, és pont most neked sincs semmi, előfordulhat eseti vagy akár tartós változás.

Azt nem lehet tdni, hogy kimutatná-e a teszt, ha folyamatosan volt szexuális életed, mert nem tudjuk, mikor volt az ovulációd. Ha megint kicsúszna a 40. napra, akkor most kb. hét nappal vagy ovu után, amikor még nem látni semmit. De ettől függetlenül csinálhatsz tesztet.


Ha továbbra is rendszertelen marad a menzeszed, én is javaslok egy kivizsgálást, mert egy lappangó problémát jelezhet.

2023. aug. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármi lehet.Annyirs egyedi a női test és ciklusról ciklusra is változhat.Ha nem volt ovu követés mondjuk LH teszttel akkor inkább az aktusokat lehet támpontokként használni,mert lehet nem pont 14 nap a luteálisod.

3x voltam várandós amikor terveztük akkor mindent is éreztem hiszen ezen volt a fókusz.

Amikor meg besikerült még a reggeli hányingert se vettem jelnek(mensiztem közben,nyaraltunk)

2023. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tesztekkel nem követtem a ciklusom, az ovumat általában tünetek alapján jól lehetett sejteni, akkor egyértelműen megváltozik a folyásom tojásfeherje szerűvé. Ilyesmit viszont ebben a hónapban nem tudtam konkrétan felfedezni, szóval ha ebből az irányból nézem, lehet ovum se volt, úgy meg esélytelen lenne a terhesség.

Másrészt nem tudom mennyi benne az igazság, de a C vitamint/citromot is szokták bűnösnek kikiáltani, hogy el tudja tolni a ciklust. A nagy meleg miatt az utóbbi hetekben szinte csak citromos vizet iszok, mellé C vitamint is pótolok mert nemrég kezdődő megfázást éreztem magamon.


A reggeli hányingerről jut eszembe, hogy talán a múlt héten volt olyan, hogy elmentem reggel mosdóra, és épp megkönnyebbültem, amikor hirtelen beütött a hányinger, pár szem keksz után lett jobb. Nem voltam még terhes, de szerintem a reggeki rosszulét nem ilyen szokott lenni.


De akkor marad a teszt, ha tutira akarok menni, a lutealis szakasz nekem kb 14-16 nap, önmegfigyeles alapján.

2023. aug. 3. 09:51
 6/16 anonim ***** válasza:

A citromos vízhez annyit hogy kb 10 éve azzal indítom a napot az én szervezetemet nem piszkálja.

Viszont lehet nem volt ovud ha nem volt egyértelmű jel..én is hasonlóan vagyok ebben a hónapban már rég meg kellett volna jönnie, de semmi és a tesztek is negatívak.

Előző voltam

2023. aug. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A női test szépségei(?) :)

Köszönöm a normális válaszokat, úgy tűnik hogy valójában bármi lehet. Ha ez most nem terhesség és a következő 1-2 ciklus is ilyen változó marad, akkor újra konzultálok a nődokimmal, hogy sajnos a gyógyszer után még mindig nem látok rendszert benne. Egy kivizsgálással bajt nem okozhatok :)

2023. aug. 3. 10:17
 8/16 anonim ***** válasza:

Én októberben hagytam abba a fogamzásgátlót, utána a következő hónapban 33 napra jött meg. Aztán egészen az előző hónapig mindig 30-31napra. Legutóbb meg 35 napra. Így én sose a nem várt napján tesztelek mert nem tudom mikor van :D hanem a 14.dpon.

Egyébként amikor a kisfiammal terhes lettem, semmi tünetem nem volt, utólag visszagondolva a derekam fájt, de ennyi.

2023. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Továbbra se jött meg, és nem érzek semmi jelét, hogy lenne bármi is, néha egy magyon pici nyomás az alhasamban. Ma délelőtt viszont volt egy aurás migrénem, részben emiatt is hagytam abba a gyógyszert, mert nagyon kihozta a migrénem, június óta nem is volt fejfájásom, de ma is csak látászavar volt, már akkor bevettem egy fájdalom csillapítót, így a fejfájás elkerült.

Emiatt a szokatlan tünet miatt délután teszteltem egyet, amit csak a vak nem lát. Gondolom ha terhesség lenne, már rég kimutatná a leggagyibb teszt is, ha holnap első reggelibol csinálnám, akkoris negatív maradna. Ma vagyok a 37. ciklusnapon.

2023. aug. 6. 18:29
 10/16 A kérdező kommentje:
*kimaradt a mondatból, hogy negatív lett a teszt, nem volt rajta semmi, csak a kontrol csík
2023. aug. 6. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!