Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy mégis terhes vagyok?

Figyelt kérdés

31-én volt ovum, akkor voltunk együtt. Csütörtökön késő délután teszteltem x-epil korai tesztjével, és full negatív volt. (ha nagyon bele akarom képzelni, mintha derengene valami, de nem akarom áltatni magam).

Ugye a tesztnek már 6 nappal hamarabb mutatnia kellene. Alapvetően jövő csütörtökön kellene megjönnie, de hamarabb volt most ovu, így elvileg hétfőn van itt az ideje.

Most vagy 2 napja olyan, mintha meg akarna jönni, de még mindig semmi.

Szerintetek lehet még ebből terhesség?

Nem akarok már stresszelni, tesztelgetni össze-vissza, most ki akarom várni a hétfőt, az az ovulációtól már 14 nap, akár mi lesz, akkor már biztos lesz.

Lehet, hogy még tényleg kevés volt a hcg és nem érzékelte a teszt? Mindenhol azt olvasom, hogy annak már kellett volna látszódnia, hiába este csináltam. Tapasztalatok ezzel a teszttel kapcsolatban?



2023. aug. 12. 16:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Aztán persze időn túl ott van rajta a száradási csík is.... olyan rossz ezt így látni, és tudni, hogy negatív. 😔
2023. aug. 12. 16:32
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehetséges. Még nem.
2023. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Már hogy érted azt, hogy "még nem"?
2023. aug. 12. 16:49
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Az átlagnak menstruáció előtt 12-16 nappal van ovuja. Vegyük a nagy átlagot, a 14 napot. A megtermékenyülés után 6-12 nap a beágyazódás, de a leggyakrabban 8-10 nap. Ekkor kezd a szervezeted HCG-t termelni. Ha vesszük megint a közepét, akkor a 9. napon, vagyis 6 nappal a nemvárt előtt elkezd a szervezeted HCG-t termelni. Mire annyi termelődik, hogy a vizeletben meglátszódjon, és egy NAGYON érzékeny teszt felismerje, az minimum 2 nap, de sokkal inkább 3-4 nap, de itt is lehetnek eltérések. És akkor máris 12 dpo-n járunk. Szóval egy átlag nőnek leghamarabb a menzesz előtt 2 nappal fog leghamarabb látszódni valami.

Tegyük ehhez hozzá, hogy az ovu időpontját max. ultrahangos cikluskövetéssel lehet tudni. Az LH teszt nem pontos, mert átlagban 12-36 órán belül lesz pozitív a kimutatott csúcs után, de valakinek hamarabb (pl. nekem is). A hőmérőzésnél is vannak átlagok, de nem mindenki fér bele az átlagba.


Konklúzió: az, hogy 6 nappal az elmaradt menzesz előtt kimutathatja, nem több egy ügyes marketingfogásnál, amivel a hozzánk hasonló türelmetleneket ösztönzik a vásárlásra.

Nekem amúgy pozitív lett 6 nappal a nemvárt előtt, de a terhességmegállapításon ki is derült, hogy 3 nappal nagyobb (amit a genetikain 5-re módosítottak még), szóval előbb volt az ovum.


Az esti tesztelés meg az egyik legnagyobb baromság, amit csinálhat az ember ilyen korai terhességnél, csak arra jó, hogy a szívedet fájdíts egy lehetséges fals eredménnyel.

Szóval igen, simán lehet, hogy terhes vagy. Hétfőn kiderül, addig fel a fejjel. A teszt, amit csináltál, semmit nem jelent.

2023. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, tudom ezeket, de ilyenkor azért nem olyan az ember ítélőképessége.

Én azért tudom pontosan, hogy mikor van ovum, mert olyankor szúr, és más doki UH-n is visszaigazolta, hogy ez valóban az. Itt 31-én volt szúrás, 1-én már nem. De igen, értem hogy nyilván órára pontosan nem lehet számolni.

2023. aug. 12. 17:00
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
De akkor is csak 10dpo-n voltál, ha valóban hétfőn volt az ovud. Semmit nem jelent, amit akkor délután(!) teszteltél, ebből tényleg bármi lehet. Szurkolok.
2023. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az x-epil teszttel amúgy is sok a rossz tapasztalat, este meg nem érdemes kimaradt vérzés előtt tesztelni. Bármi lehet, drukkolok. Predictor early szerintem pontosabb, de én azt is inkább reggel csinálnám.
2023. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Teszteltél azóta?
2023. aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem, holnap reggel fogok, ha csak addig meg nem jön.
2023. aug. 13. 11:26
 10/25 A kérdező kommentje:

Amúgy volt már ilyen, hogy eldöntöttem holnap tesztelek, reggelre már nem volt kérdés....annyira unom már ezt. Közben persze úton útfélen minden idióta közel s távoli rokon kérdezgeti (múltkor épp a Lidl közepén) mikor akartok már gyereket, mit szólnak ehez a "nagyszülők", hogy ningy még? Itt lenne már az ideje a babának, nem gondoljátok?

Anyám épp tegnap szegezte nekem, amikor panaszkodtam, mennyire megszórtak most munkával a munkahelyemen, hogy "nehogy válts, most kell elmenni gyesre"...

Én meg legszívesebben üvöltenék, hogy mekkora büdös bunkók mind...mindenkinek ekkora gyökerek a rokonai? Egyiknek sem jut eszébe, hogy harminc-x éven túl lehet nem kellene ezeket így kérdezgetni?

Elmondani nem fogom, a saját anyámnak főleg nem, mert nem kell a sopánkodás, sajnálkozás, ezért van meg azért van okfejtés, főleg, higy tudom, akkor a varjúhájtól kezdve a szemmelverő csodadoktorig mindennel elárasztaná a messengeremet....

Bocsánat, ez most kijött, de gondolom vagyunk így ezzel páran :D

2023. aug. 13. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!