Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy túlműködésem van...

Pajzsmirigy túlműködésem van :- ( Van azért esélyem Kisbabára?!

Figyelt kérdés
26 éves vagyok!Közel 2 éve szeretnénk kisbabát!Most derült ki, hogy pajzsmirigy-túlműködésem van!Állítólag emiatt, de a prolaktin szintem is picit magas,egy másik hormon pedig alacsony!Nagyon el vagyok keseredve!A dokim bíztatott,hogy ha a pajzsmirigyem beáll,jók lesznek a hormon-eltéréseim is,mert összefüggésben van vele,aztán nagyobb eséllyel is próbálkozhatunk!Félek,hogy nem tudják beállítani,annyi rosszat olvastam ahogy a google-ba beírtam ezt túlműködés dolgot!Hétfő este megyek belgyógyászhoz!Nincs itt esetleg valaki hasonló problémával?
2010. okt. 15. 16:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
szia. 18:32-es vagyok, köszi a választ, remélem nekem is csak vérvétel lesz és az alapján közlik, hogy gyógyszerrel helyrehozzák.. nem igen szeretném, ha tűket nyomkodnának a nyakamba:S Remélem neked sem lesz ilyenben részed, és sikerül a babó! Majd írd meg, ha összejött a pici:) drukkolok
2010. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Akinek alul és túlműködése van/volt. Mik voltak a testi és pszichológiai tüneteitek? Nekem a koleszterinem mérhetetlenül alacsony, komolyan, egy gép sem képes lemérni és emiatt gondolok pajzsmirigybajra, szóval érdekelne nálatok milyen tünetek voltak, nagyon köszi, ha így kérdésen belül segítetek :)
2010. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát nekem voltak panaszaim,de csak most jövök rá,hogy ez is okozhatta,ahogy olvasgattam a neten!Pl.:gyakran szapora a pulzusom,s vannak néha extráim(ilyen plussz szívütések,olyan mintha egy hatalmasat dobbanna a szívem)utóbbival voltam még szív uh-on is,EKG-n,nem találtak semmit!Magnéziumot kellett szednem,mert azt mondták idegi alapon van!Frontint is ajánlották,de azt nem szedtem!A helyi kórházban mikor tavaly vért vettek,s a pajzsmirigyet is vizsgálták,a TSH-m jó volt,ezért a T3,T4-et meg sem nézték..Állítólag így csinálják mindenhol!Most viszont,hogy egy Bp-i kórházhoz fordultam,itt a doki külön kérte ezt is!Hát így derült fény a problémámra...hogy túlműködik a pajzsmirigyem!:-( Mert pont,hogy a T3 nem volt jó!Remélem én is,hogy nem fogják szúrkálni a nyakam!!!Majd hétfőn megírom mit mondott a belgyógyász!
2010. okt. 15. 20:47
 14/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!18:45-ös vagyok.

Nekem úgy derült ki,hogy elmentem a nőgyógyászhoz miért nem sikerül a baba kezdjük a vizsgálatokat.Elküldött vérvételre, a TSH-m akkor volt 37,9.Elküldött endokrinológiára gyógyszerért és,hogy állítsák be a hormon szintet.Miután én is olvasgattam mik lehetnek a tünetek mind passzolt rám,fázékonyság,aluszékonyság,szőrösödés ami erősebb,feledékenység és persze a nehezebb teherbeesés.Gyógyszert kaptam amit örökké kell most már szednem,de ha sikerül a baba akkor megéri!

2010. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem egy év után állt be, de van olyan gyógysze amit terhesen is lehet szedni.Én nem tudtam várni,már szinte jó volt az eredmény,mikr kértem új gyógyszert.4 hónap alatt estem teherbe.
2010. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó neked túl vagy alulműködik?Nekem azt mondta a doki ha sikerült a baba akkor menjek vissza mert változtatni kell a gyógyszer mennyiségén.

18:45-ös voltam

2010. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Túlműködött, de terhesség alatt végig jártam ellenőrzésre, utána meg helyreállt.
2010. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bocs, csak most olvastam...

az izotópos mintavétel azt jelenti, hogy kapsz vénába egy jód injekciót, ami megfesti a véreret és uh kontroll mellett egy tűvel mintát vesznek a pm-ből. A minta kiértékelése kb 2 hét. Utána 2-3 napig olyan, mintha torokgyulladása lenne az embernek.

2010. okt. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
utolsónak köszi :) remélem odáig nem jutok el. Igazából nekem elhízás miatt vizsgálják, megkérdeztem a dokit, azt mondta, hogy vérvétel lesz, és abból látják a hormonszintem és az alapján kapok rá gyógyszert. Azt hiszem a mintavétel akkor van, ha vmi daganatot észlelnek tapintásra, majd UH-on.Köszönöm a választ azért:) A kérdezőnek pedig sok sikert és egészséget kívánok, a baba jönni fog, nyugalom..:)ő is szeretné már, hogy az anyukája legyél:)
2010. okt. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
sok erot neked,en ehez "szerencsere" nemtudok hozzaszolni,csak nagyon szomoru tortenet...es nagyon nagyon sok erot,es a remenyt ne add fel!!! Mi is egy eve varunk a babara...de majd csak jon...en szomoru szoktam lenni,de azert nem adom fel a remenyt!!!! Te se add fel!!!
2012. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!