Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a tapasztalatotok, ha a...

Mik a tapasztalatotok, ha a férjem cigizik mennyivel nehezebb teherbe esnem és későbbiekben milyen problémákat okozhat?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk viszont a párom csak a megszületésére tenné le a cigit (napi 1dobozt szív). Én tartok tőle, hogy mégha sikerülne is a megtemékenyítés a rossz minőségű sperma miatt vagy vetélés vagy koraszülés estleg később betegség alakul ki.


Én sosem cigiztem és vitamint szedek odafigyelek amire tudok.


Van tapasztalatotok, hogy esetleg ez miatt probléma lett?



#gyerektervezés #Cigiző férj
2023. aug. 19. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem tesz jót a spermáknak (se). De mit gondolsz, ha ilyen egyértelmű összefüggés lenne a dohányzás és a termékenység között, nem kellett volna már kihalnunk? Tényleg nem ismersz egy férfit se, akinek egészséges gyereke született annak ellenére, hogy dohányzott? Mert én rengeteget.
2023. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1

Nekem a tapasztalatom, hogy nem dohányzó pároknál kevesebb a gond. 2-en vannak a családban ahol cigizett a férj minkettőnél koraszülött lett a gyerek. Szerencsére már egészségesek. Ahol nem dohányoztak ott semmi probléma 13gyerekről van szó.

2023. aug. 19. 09:54
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

"mégha sikerülne is a megtemékenyítés a rossz minőségű sperma miatt vagy vetélés vagy koraszülés estleg később betegség alakul ki"


Ettől ne tarts.

A párodnak emiatt rosszabb minőségű a spermája, így kisebb az esély a teherbe esésre. De ha teherbe esel, akkor ugyanolyan esélyetek van a problémamentes kihordásra és az egészséges babára. Ami fontos: ha teherbe estél, a te jelenlétedben ne dohányozzon.

A 2-ben említett példáknál nem írtad, hogy a férjek a terhes feleségük jelenlétében dohányoztak-e. Ha igen, szerintem inkább attól lehetett a koraszülés.

Egyébként a koraszülés (ha nem extrém mértékű) akkor egy könnyen behozható hátrány, ami általában 1 éves korra már simán eltűnik.

2023. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Keress rá, millió cikk van róla, hogy rontja a spermát. Az biztos, hogy nehezebben fog összejönni. Amúgy kérdés, mi a garancia, hogy leteszi a cigit? Azért napi 1 dobozról nehéz lehet lemondani.
2023. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Igen, jó ötlet egy újszülött mellett elvonástól idegbetegnek lenni. Okos.
2023. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3-as

köszi egy kicsit megnyogodtam és rákérdezek mindenképpen náluk, hogy figyeltek e erre.


4-es

Volt már amikor motiválta valami akkor teljesen elhagyta vagy kevesebbet cigizett. Bízom benne, hogy a gyerek elég motiváció lesz mert minden vágya egy gyerek évek óta. Én most értem meg rá. Csak szeretném a legjobban csinálni és ez miatt aggódom sokmindenen.


5-ös

Nem egy idegbeteg típus egy hangos szó se hagyta még el a száját. Biztos ingerültebb lesz, de nemhiszem, hogy ilyen gondunk lenne.

2023. aug. 19. 10:13
 7/15 A kérdező kommentje:

De örülnék további tapasztalatokra a kérdésemmel kapcsolatban.

Ne a férjem akaraterejét és idegi állapotát firtassuk.

2023. aug. 19. 10:18
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Dehogynem lesz. Mindenki megborul leszokáskor. Én is, pedig én sem szoktam megemelni a hangom, nem ez a fokmérője. Az nem az a helyzet, ahova kell a leszokás. Stresez, feszültség, kialvatlanság, aggodalom, megváltozott élethelyzet. Nem tudhatod előre, hogy hogy fogjátok kezeln. És erre ez a csodás ötlet. Inkább előbb kellene... Nem kijelenteni valamit, hogy szerintetek így lesz, gyakorlati tapasztalat meg nulla.
2023. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

8-as, ez nem igaz.


Pont egy nagy változás, erős érzelmi hatás segíthet a leszokásban.

Keresztapám láncdohányos volt, 45 évesen szívinfarktust kapott, majd SOHA többé nem szívott el egyetlen szálat sem. És nem is voltak elvonási tünetei, nem is lett idegesebb, sőt, utána még évekig dohányzott mellette a felesége, az se zavarta.

Egészen pontosan azt mondta, hogy amikor eszméletére tért a kórházban, annyira örült annak, hogy él, hogy azt mondta magában, ez a legkevesebb, hogy leteszi a cigit az élete érdekében.


Simán lehet, hogy a férjnek a gyereke megérkezése miatti öröm akkora katarzis lesz, hogy áldozatnak se fogja érezni a cigi abbahagyását.

Persze erre nincs garancia.

2023. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A férjem sose dohányzott, de édesapám anno igen, azt mondták azért kezdtek hamar próbálkozni az öcsémmel, mert én nehezen jöttem össze. Apa a születésemkor tette le a cigit, sose szokott vissza. Az öcsém meg elsőre összejött.

Amúgy 1 nappal a kiírt előtt születtem és egészséges vagyok. Nekünk a 2 kisfiunk 2-3 hónap alatt meg is fogant és kis terminustúllépéssel egészségesen világra is jött.

2023. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!