Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a tapasztalatok? Akinek...

Mi a tapasztalatok? Akinek késöbb kezdi el a babája csinálni a dolgokat pl mászás, járás, beszéd, utána mindennel igy lesz a késöbbiekben is?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem.

Az első lányom nem siette el a mozgásfejlődést. (9 hónaposan felállt, de 16 hónaposan járt először egyedül)

Most 2,5 éves (természetesen jár szalad, minden ok. vele, bár kényelmes típus még mindig, ha talál valaki "balekot", akkor általában viteti magát :o), viszont annyira választékosan beszél, hogy mindenki csodálja.

2010. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez is gyerek függő!

Az egyik rokon fia "lusti" volt egy kicsit,mégis hamarabb eljárt,mint az én lányom,aki már 4 hósan lefordult az ágyról,5hósan kúszott,7 hósan mászott,8 hósan felállt,9 hósan a bútorokba kapaszkodva lépegetett.

Az ominózus kisfiú hamarabb kezdett el beszélni is,szobatiszta később lett. Most 3 évesek a szóban forgó gyerekek.

Kíváncsian várom,hogy mi lesz a most 10 hósommal,aki olyan lusti,mint a kisfiú volt.

:)

2010. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem.

A fiam pl. 16 hósan járt, de már kétévesen nem kellett babakocsi, napi 2-3 km-t sétáltunk és ő akarta, hiába is vettem volna fel.

2010. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. A kisfiam 15 hónaposan indult el önállóan, most 22 hónapos, de még hosszabb távra babakocsizunk, vagy viteti magát. Viszont szépen beszél. Én annak idején szintén később, 14 hónaposan kezdtem járni, beszélni viszont 10 hónaposan. Minden gyerek másban fejlődik gyorsabban!
2010. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem, a barátnőmmel egyidősek a gyerekeink 2 héttel az övé fiatalabb /1 évesek/ az enyém nem akart mászni sehogysem, amikor az övé már mászott, és az övé már jár egyedül, enyém ha fogjuk a kezét. viszont az enyém már beszél, 20 szót mond és tudja hogy mire. az övé semmit sem mond.az enyém megismeri a szineket ha rákérdezünk megmutatja melyik melyik, és az állatokat is, az övé nem pedig kb egyformán foglalkozunk vele, mondjuk az övé eljátszik magában az enyém igényli hogy játszam vele,szoval nem egyformán jók valaki fizikai dolgokban jobb valaki szellemileg, de behozzák.
2010. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!