Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki főzelékes cumiból adta a...

Aki főzelékes cumiból adta a babájának a pépeket, püréket, mik a tapasztalatok? Van probléma a későbbiekben a kanalazással, vagy tényleg lustább lesz a baba, és nem akar majd rágni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem is értem hogy hogyan lehet főzeléket cumisüvegből adni!persze hogy lesz baj a rágással.na de ez a szőveg hogy mik:)mit jelent?te nem román vagy véletlenül?
2009. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egyedüli problémám az volt, hogy nem találtam megfelelő cumit amin ki tudta volna szívni a főzeléket és a püréket kislányom!

Próbáltuk 5 hósan a hozzátáplálást, de nem fogadta el a kanalat, de 6 hósan előbújt a foga nem volt kecmec 2 napig nem kapta meg a teljes déli tápszerét, csak a felét és 3. napon már maga nyitotta a száját mert tudta, hogy Anya kanállal fogja etetni!

Nagyon nehéz volt, de csak két napig tartott a dac számára!

Üdv. egy 17 hónapos anyuka, aki 16 hetes kismama is.

2009. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Drága kedves első válaszoló! Mi a tapasztalatok? Talán így kellene? Anyád román! És ha az lennék? Talán fajgyűlölő vagy? Már bocs, de az ilyen válaszra csak így tudok reagálni még ha durva is!!!!

EGyébként pedig miért ne lehetne főzeléket cumisüvegből adni, valószínűleg nem véletlenül találták ki ezt a fajta cumit. KÉpzeld el, hármasikreim vannak, és valahogy nincs időm őket kanállal etetgetni, ezért próbálkozom más alternatívákkal. De ha csak baszogatni tudod a másikat, akkor inkább ne is válaszolj!

A második válaszolónak nagyon szépen köszönöm. Nálunk nem probléma a kiszívás, simán ki tudják szívni. Inkább csak attól tartok, amiket írtam, mert ezt olvastam. De nem tudom, hogy tudnám másképp megoldani, mert egyszerűen annyira türelmetlenek, és ugye a kanállal evés sem 5 perc.

2009. nov. 6. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A második válaszoló vagyok!


Így már értem a kérdés lényegét, és miértjét?!

Húú, hát először is gratulálok az ikrekhez, nem lehet könnyű.

De azért néha néha próbálgassátok azért a kanalazást, mert azt nem tudom, hogy ellustulnak-e, de a fogaknak nem tesz túl jót a cumi használat! Főleg, ha jönnek majd a fogak!

Az én kislányom csak iváshoz használja a cumisüveget, de már látszik a felső fogain, hogy picit kiljebb állnak:(.

Ha gondolod, még írok, ha kell segítség, pl.: hozzátáplálással kapcsolatban, csak jelez a privát emailcímemre.

Nincs segítség Nagyszülő részről, akivel meg tudnátok oldani az etetést, kanállal?

Üdv. a 17 hónapos anyuka aki kismama is.

2009. nov. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. kanállal nem ment, nem kellett a kisfiamnak. Sokáig nem is próbálkoztam. Már 5 hónapos volt mikor megpróbáltam a kanalat, úgy evett vele mintha mindig is kanállal evett volna. Szóval semmi gond nem lesz a cumisüveggel! Van ismerősöm aki szintén sokáig mellőzte a kanalat a kisfia most 3 éves és már egész pici kora óta egyedül eszik kanállal. Semmi hátránya nem származott belőle!
2009. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne húzd fel magad!Egy-két bunkó mindig akad.Az én fiam rettenetesen türelmetlen volt,ezért adtam cumisüvegből a főzeléket sokáig.Mi Avent üveget használunk,ehhez lehet kapni variábilis fejet,ami tökéletes a főzelékekhez.És ne aggódj,amikor eljön az ideje igényelni fogja,h kanállal ehessen.Az enyém is szépen leszokott róla,most,h már 17 hós csak a reggeli és esti kakaóját issza üvegből.Szval ne izgasd magad,és gratula az ikrekhez!2 gyerekes anyuka
2009. nov. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,még annyit,h a rágással se volt gondja,8 hós korától próbáltam a darabos kaját(már volt 4 foga)és az első perctől elfogadta,és nem is öklendezett tőle.
2009. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, én úgy gondoltam, most még cumisüvegből adom, aztán úgy 1 hónap múlva (akkor lesznek 6 hónaposak) megpróbáljuk kanállal, hátha már egy kicsit türelmesebbek is lesznek. Meg hát persze úgy 1 hónapja a jól kialakított napirendünk teljesen felborult, ezért nem tudom már,ki mikor akar enni. Mert amúgy még el is tudnám csúsztatni. Vannak nagyszülők, de dolgoznak meg csak délután érnek rá, így egyik részről sem tudnak jönni akkor amikor ezeket esszük.

AMúgy meg tudom, nem kellett volna magam felhúzni, de annyi kérdést olvasok, ahol a válaszok ugyanígy nem válaszok,hanem csak kötekedések, meg persze már este volt, úgyhogy itt vezettem le az egész napos feszültségemet... Bocsi.

2. válaszolónak nagyon szépen köszönöm, lehet lesz egy-két kérdésem (csak most nincs időm, mert épp hallom már a nyöszörgést, mennem kell!)

2009. nov. 7. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!