Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett terhesség?!

Fogamzásgátló mellett terhesség?!

Figyelt kérdés
2 hete szombaton bevettem a fogamzásgátlót este 8 órakor és utána 11-kor pedig hánytam, majd egy kicsit később együtt voltam a párommal. Mivel 5 hónapja fogamzásgátlót szedek, ezért tudom, hogy mindig pénteken megszokott jönni, ez akkor is így történt, viszont néha rosszul vagyok, hányingerem van és émelygek. Az lenne a kérdésem, hogy annak ellenére, hogy volt menstruációm fogamzásgátló tabletta mellett lehetek terhes? Illetve mikor érdemes terhességi tesztet elvégezni?

2023. aug. 30. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Lehetsz. Miért nem pótoltad hányás után a tablettát?


Aktus után 2 héttel tesztelhetsz.

2023. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
61%
Ha 4 órán belül hánysz vagy hasmenésed van, pótolni kell a tablettát vagy kiegészítő védekezés kell. Vegyél tesztet, máskor pedig figyelj erre.
2023. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Kihánytad a gyógyszert ergó olyan mintha be se vetted volna szóval hiányzott 1 db. Ez logikus
2023. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező. Én 5 éven keresztül szedtem fogamzásgátlót. Egy kihagyott tabletta okozta a "vesztem":D Ma már 11. éves a leányzóm.

Még annyit, hogy 13 hetes terhes voltam, amikor kiderült a terhességem, mert a fogamzasgátlót ugyanúgy szedtem tovább, és volt megvonásos vérzésem. Csak ugye fura tünetek jöttek, szédülés, fejfájás, enyhe émelygés. És besötétedett a mellbimbóm..na akkor elkezdtem kutakodni a neten. Mellbimbó sötétedése=terhesség. Irány a patika, teszt...olyan erős volt a 2. csík, hogy a holdról is lehetett volna látni.

Másnap a dokinál kb. sokkot kaptam mikor gratulált a 13 hetes terhességemhez.:D

Nyilván nagyobb százalékban vannak azok, akiknél nem csúszik be a baba 1 kihagyott tabi miatt. Ha továbbra is fenn állnak a tüneteid, érdemes egy tesztet csinálnod.

2023. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy az ilyen is bekerül a statisztikába, mint gyógyszer melletti teherbeesés,
2023. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha nagyon nagy szerencséd van akkor a többi “funkciója” a gyógyszernek nem veszett el

Akkor lehet megúztad de konyorgom ha nem vagy éredt a gyógyszerre ne tedd mert csak kárt teszel magadban

2023. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló tabletta szedése mellett NINCS menstruáció. A szünetben a megvonásos vérzés kezdődik. És hányás esetén pótolni kell a szemet. Nem is értem miért nem így cselekedtél.
2023. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Itt a gyakorin az összes nő fogalmazásgátló mellett esik teherbe. :D
2023. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!