Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire egészségtelen a...

Mennyire egészségtelen a szolárium a petének / esetleg nagyon korai terhesség során a babának?

Figyelt kérdés

Már próbálkozunk egy ideje, sikertelenül.

Eddig felhagytam minden "káros" dologgal, hogy ha sikerül akkor ne ártsak. De már több mint egy év után unom ezt a remete életet, ebben a bizonytalanságban. És arra gondoltam, hogy amíg nem jön össze, addig kicsit felszabadulok. Elmennék szoláriumba is, de nem tudom ez mennyire ártana a pete érésnél? Vagy ha pont ebben a hónapban jönne össze, de még nem tudok róla akkor a babának??


2023. szept. 1. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Odáig nem hatol be az uv fény. Nyugi.


Nagyobb terhesség esetén melegítheti a magzatvizet. De a petének és az embriónak biztos,hogy nem tud ártani.

2023. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A petének nem árt.

(Az más kérdés, hogy neked igen.)

2023. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Végül is ha elpatkolsz bőrrákban, akkor milyen jó lesz a gyereknek anya nélkül felnőni. Arra már nem is írok semmit, hogy "remeteélet" az, ha valaki nem teszi tönkre magát és nem csinál magának a rák mellett narancssrága bőrt a szoláriumban.
2023. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Jó tapló vagy.

1 alkalomról lenne szó abba nem fogok "elpatkolni".

A remete élet alatt pedig azt értem, hogy fiatal huszon évesként több mint egy éve nem szórakoztam, nem ittam egy korty alkoholt sem egy buliban sem mikor körülöttem mindenki jól érezte magát. Nem mentem strandra, sem semmi.

Mert mindig úgy álltam hozzá, hogy na ha most sikerülne akkor nehogy ártsak.

És tisztában vagyok vele mielőtt megkapnám, hogy ezt gyerek mellett sem fogom tudni megtenni.

De másabb amikor úgymond "feleslegesen" pazarlom az időt, mert egy évig feleslegesen óvtam magam ennyire mindentől mindhiába. Ha lenne miért/kiért akkor természetesen az más lenne.

És nem szeretném így eltölteni a fiatal korom hogy várom a csodát közben meg nem élek.

2023. szept. 1. 10:58
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező! Nem bántásból írom, de nagyon túlpatázod ezt az egészet. Amúgy 8-12. hétig a szikhólyag táplálja az embriót...szóval semmi baja nem lett volna, ha legurítasz 1-2 sört vagy vodkanarancsot. Ennyire ne stresszlej rá. Nyilván a dohányzást mellőzd, de ugyanúgy csinálhatnál mindent, mint babatervezés előtt.

Ha meg 1 éve nem jön össze, érdemes egy teljes nőgyógyászati vizsgálat+ hormonpanel, terheléses cukor. És párodnak egy spermavizsgálat.

2023. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit túlpörgöd, lazíts és lehet sikerül is. 3 gyerekem van, míg ki nem derültek a terhességeim úgyhogy éltem az életem, buliztam, ittam, nyaraltam, strandoltam, sportoltam. Amikor kiderult nyilván változtattam.
2023. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, ezt sok helyen olvastam már, de sajnos született beteg gyermek a családban így teljesen el akartam kerülni bármilyen gond lehetőségét is. (Csak akkor még nem számítottam rá hogy ennyi idő lesz)


Voltunk mindenféle vizsgálaton már 😊

2023. szept. 1. 13:27
 8/14 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok és tudom, hogy nem rossz indulatból írjátok. De ez a legrosszabb dolog amit egy "meddő"-nek mondhattok.

Persze hogy túl pörgöm. Hiszen akarom és küzdök érte. De ezzel a mondattal sajnos csak még jobban éreztetitek, hogy "én" vagyok a hibás.

2023. szept. 1. 13:34
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
De miben vagy hibás? Semmiben. Nem hibás vagy. Csak túlpörgöd. Pl strandra mi a pikuláért nem mentél? Az aztán nem oszt,nem szoroz a teherbeesésnek.
2023. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A meddőségemben érzem magam hibásnak. Amire rá is erősítetek az ilyen mondatokkal.

Azért nem mentem mert nem szerettem volna a retkes vízbe ülni amibe többen bele pisiltek vagy kitudja még mit.

Ha elkapok ott egy fertőzést...

2023. szept. 1. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!