Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire egészségtelen a...

Mennyire egészségtelen a szolárium a petének / esetleg nagyon korai terhesség során a babának?

Figyelt kérdés

Már próbálkozunk egy ideje, sikertelenül.

Eddig felhagytam minden "káros" dologgal, hogy ha sikerül akkor ne ártsak. De már több mint egy év után unom ezt a remete életet, ebben a bizonytalanságban. És arra gondoltam, hogy amíg nem jön össze, addig kicsit felszabadulok. Elmennék szoláriumba is, de nem tudom ez mennyire ártana a pete érésnél? Vagy ha pont ebben a hónapban jönne össze, de még nem tudok róla akkor a babának??


2023. szept. 1. 09:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

9es vagyok.


Ne érezd magad hibásnak. Ez egy eleve rossz kifejezés. Hiba...nincs benned hiba. Nyugi.


Párod legelőször menjen el andrológiára. Addig TE sehova se menj. Vár rá egy fizikai vizsgálat, egy here uh, és spermamintát kell adnia.


Mi is végigcsináltuk,nyugi.


Minden nőgyógyász azzal kezd,hogy mi a helyzet a pár férfi tagjával.


A férfinak ez ciki/kellemetlen, sőt szégyenletes dolog lehet. De. Semmiség a nő szenvedéseihez képest! (Átjárhatósági vizsgálat, egyebek..)


Szóval kísérd el,vagy menjen egyedül.


Utána jöhetsz te.


Beszéljétek meg. És addig,amíg ki nem derül valami, NE tartsd magad "hibásnak"!!!!!!!


Ui: nekünk SEMMI nem derült ki, 1.5 év után jött a baba magától.

2023. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagy hibás! De ennek tényleg nincs értelme. Fejben kell eldönteni, hogy akkor most élek egy remete életet a semmiért, ki tudja meddig, vagy használom a józan eszem.

Nem bántani akarlak, én is megőrülök néha, de akkor emlékeztetem magam, hogy NEM, ezen NEM múlik semmi.

40+ vagyok. Volt terhességem 5hónap után, de sajnos nem maradt meg, azóta meg még nem jött össze. Az idő ellenem dolgozik, valószínűleg lombik lesz a vége, amitől még parásabb vagyok, mert pl.egy fertőzés miatt tovább csúszhat, közben lejárnak a papírjaim stb. Na, de közben volt egy műtétem, ami után amúgy se lehet csinálni "semmit" és valószínűleg most is lesz még egy. Ha még a fent maradó időben is remete életet élnék, tuti, megőrülnék. Szóval alapként a ciklus második felében picivel óvatosabb vagyok, mint az elsőben, mert akkor LEHET, hogy elindult valami. Az elsőben nincs semmi. A petéimnek semmi nem árt, leszámítva az időt, amit meg nem tudok visszaforgatni.

Tehát az én szabályaim: -strand csak természetes vízben (amúgy is azt szeretem és a fertőzésekre sajnos, nagyon hajlamos vagyok. Ha nem lennék, akkor ebben se lennék ilyen szigorú.) Minden úszás után fürdőruha csere, parásabb időszakaimban uszoda tapaszt is használok.

-röntgen és egyéb "veszélyes" 🤣beavatkozás lehetőség szerint a ciklus 1.felében

-fájdalomcsillapítóból terhesen is szedhetőt tartok otthon(nem azért, mert félek, hogy bármi kárt okozna 2 napos terhesen, csak szerencsére lassan fogy és mivel azt remélem, mire elfogyna terhes leszek, ne kelljen újat venni, hisz az is jó.)

-ha a nem várt napján edzésem lenne, tesztelek(az volt a terv, hogy terhesen is járok, de a vetélésem óta ez változott. Nem mernék.) Más napokon ugyanúgy megyek, amíg be nem igazolódik, hogy terhes vagyok.

- Alkoholt iszom alkalmanként mértékkel (pont, mint babatervezés előtt). Természetesen a +tesztig, utána nem.

-Cukorterhelésem szerintem nem annyira szép, ezért elkezdtem kicsit változtatni az étrendemen, de endokrinológus szerint nincs IR-em. Szóval 160g diétát nem tartok, de kicsit egészségesebben eszem. A ciklus 1.felében ebben is lazább vagyok.

Kb.ennyi. Minden másban úgy élek, mint nem terhesen, mivel nem vagyok terhes!

Szomorú, hogy van beteg baba a családban, de azt nem tudod kivédeni. Nincs olyan betegseg, ami egy szoláriumozástól alakul ki. Vagy genetikai, amit ezekkel nem tudsz kivédeni, vagy olyan súlyos életmódbeli gáz a terhesség későbbi szakaszában, amit normális ember babatervezés nélkül se él. Pl.drog, alkoholizmus stb.

2023. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#11

A 7-es válaszomban írtam, hogy már voltunk mindenféle kivizsgáláson.

Aranyos vagy hogy leírtad, de ezeken már régen túl vagyunk.

2023. szept. 4. 08:36
 14/14 A kérdező kommentje:

#12

Igen el, azt írtam is a kérdésbe hogy elég volt ennyi, döntöttem és így nem lehet élni. Mert bele őrülök.

Sanálom, hogy nektek sem akar sikerülni, de te se add fel!

Köszönöm a tanácsokat!

2023. szept. 4. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!