Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megbeszéltük, hogy kistesót...

Megbeszéltük, hogy kistesót szeretnénk a kisfiúnknak, most mégis megijedtem. Ti is voltatok így? Normális ez?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, a férjem 39, szóval nem kapkodtuk el... Az elsőszülöttünk 4 éves lesz hamarosan, ő szeretne egy kistestvért, valamint mi sem szeretnénk, hogy egyedül maradjon, így megbeszéltük, hogy nem védekezünk. Sokat olvastam róla, hogy az idő múltával az esélyek is romlanak, ezért vágtam bele. Valószínű el is találtuk a megfelelő időpontot, most valamiért mégis megijedtem, hogy mégsem szeretném még, szorítok, hogy a hónap végén megjöjjön...

Valaki hasonló cipőben?


2023. szept. 19. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ne a gyerek döntse el, hogy legyen-e kistesó, hanem ti, a férjeddel, hogy szeretnétek-e még egy gyereket. Nem kistesót a fiadnak, hanem gyereket "magatoknak", meg úgy egyáltalán.
2023. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mi is szeretnénk, ennek ellenére jöttek elő ezek az érzések
2023. szept. 19. 10:30
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem normális érzés.

Normális esetben a tervezett gyereket örömmel várná az ember.

Mitől félsz?

2023. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld magaddal tisztázni a "valamiért mégis megijedtem" dolgokat. Ha megijedtél, akkor legyél tisztában azzal, miért ijedtél meg, és valós ijedtségről van-e szó. Vagy csak bepánikoltál attól, amiket olvastál az életkoroddal kapcsolatban.
2023. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Kistesót a fiúnknak? Ez nekem fura. Ha szeretnétek még gyereket, azt érteném.

Talán ezért ijedtetek meg. Mert igazából nem is akarjátok.

2023. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Könnyű terhességem volt, mégsem szerettem. Utáltam, hogy émelygek, folyton fáradt vagyok, akkora vagyok, mint egy bálna, nem szerettem, mikor rugdosott bennem, meg hogy mindenki különcként bánt velem. A gyereket viszont vártuk, mindennél jobban szeretjük. Azt hiszem, ezt nem szívesen elem újra át
2023. szept. 19. 10:52
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

"valamint mi sem szeretnénk, hogy egyedül maradjon"


Pedig a testvér nem garancia erre. Sőt. Felnőttként senkinek sem a testvére a legfontosabb hozzátartozója.

2023. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Akkor pedig mérlegeld, hogy mi a fontosabb: a 2. gyerek megléte vagy hogy ne éld át ugyanazokat. Egyébként nincs garancia arra, hogy a 2. terhesség is ugyanolyan lesz. Nyilván méreteiben igen, és alapvető kellemetlenségeiben is, de ha szeretnétek gyereket akkor ez vele jár :)
2023. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

10 eve nem beszeltem a testveremmel, a gyerekem meg. a nevet sem tudja.

Ennyit az egyedul letrol, ha van tetstver.

2023. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne testvérkét tervezz, hanem második gyereket.

Ne a nagynak szülj, hanem magatoknak.

2023. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!