Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gumi nélkül voltama párommal,...

Gumi nélkül voltama párommal, de kivette előtte, Ez két hete volt, múlt héten volt meg mensim hétfőtől-szombatig, de hányingerem van sokszor, a fejem fáj, bár az eddig is fájt, szédülés nincs, lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
őőőőő........nem valószínű!
2010. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem.
2010. okt. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha hat napig véreztél, akkor ez kb. kizárt. Főleg, ha szokott erősségű vérzés volt.

Hányingered mástól is lehet. (Pl. gyomorrontás, vírus, stb.)

2010. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

lehetsz.

nem ritka, hogy a nő menstruál miközben mégis terhes. olyat is hallottam, hogy normális mensije van, nem kevesebb és mégis terhes. tehát nem lehet kizárni a terhességet teljes mértékben.

2010. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4!

Szerintem amit "hallottál", ott valami nem stimmel. Sajnos sok fiatal nőnek/lánynak nem sok fogalma van a ciklusáról, és arról, hogy hogyan működik a saját teste. A biológiát "kicselezni" azért nem lehet. Ha pl. valaki fogamzásgátlót szed, és amellett esik teherbe, akkor el tudom képzelni, hogy "ugyanúgy vérzett", mert a tabletta mellett eleve csak néhány nap pecsételés van (lehet hogy nem az összes fajtánál, ezt nem tudom), és akkor nem tűnik fel a különbség. Ami még előfordulhat, hogy közvetlenül a menstruáció előttre tolódik a peteérés, és akkor a vérzés ideje alatt még csak vándorol a petevezetőben a megtermékenyült petesejt, és a következő ciklus elején az új méhnyálkahártyán tud megtapadni. (Ezért írtam, hogy "kb. nem valószínű", mert minimális az esély.)


Kérdező esetében azonban két héttel a vérzés előtt volt az együttlét, tehát a vérzés idejére már a méhfalhoz kellett érkeznie (a vándorlás 7-12 nap), és ha rendes vérzés van, akkor ott a méhnyálkahártya bizony leválik, nincs hol megtapadni!


(Ami még lehetne: egy méhen kívüli terhesség, de azért ez igen-igen ritka, főleg fiatal jól működő szervezet mellett).


Kérdezőnek még csak annyit, hogy ha nem akarsz babát, akkor a megszakítás nem megfelelő védekezés, mert az előváladékban is vannak életképes spermák!

Ja, és csinálj egy tesztet, az a tuti!

2010. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem, egyébként 3-án voltunk együtt, és 11-én jött meg, már utánajártam
2010. okt. 18. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
14:40-el teljesen egyet értek. Nem valószínű, hogy terhes vagy, megjött, rendesen véreztél. Az azért nagyon ritka, hogy terhesség ellenére véreznek, főleg ilyen hosszan. Hányinger pedig közkedvelt terhestünet, ha vkinek az van, egyből az jut eszébe, hogy terhes lehet, pedig azt akármi más is okozhatja. Lehet, hogy valami vírus motoszkál benned.
2010. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!