Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Összejöhet így a tesó?

Összejöhet így a tesó?

Figyelt kérdés

Szülés óta 2x menstruáltam, amikor a lányom 11 hónapos volt jött meg először, majd rá 48 napra ismét. Elmúlt 14 hós, beszéltük, hogy következő ciklusban ráfeküdnénk a tesó témára, erre nem jött meg. 😅 most vagyok a 60. ciklusnap körül, várandós a teszt szerint jelenleg nem vagyok. Aktívan szoptatok reggel, déli altatásnál néha és este, gondolom, az lehet a ludas (vagy kései fogantatás, bár nem túlzottan reménykedek már). Közben elkezdtem egy méhpempő kúrát, hátha segít beállítani a ciklusomat.

Járt valaki hasonló cipőben? Félek, hogy most nehezebb lesz összehozni ezt a babát, mint a nővérét (ő rögtön összejött). Szívesen olvasnék tapasztalatokat.



2023. okt. 10. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Mivel a szoptatás miatt van, hogy rendszertelen... Ez teljesen egyéni, van, akinek elsőre összejön, akár első menzesz előtt intenzív szoptatás mellett is, másnak mondjuk hozzátápláláskor, vagy ha a baba átalussza az éjszakát, megint másnak csak ha teljesen abbahagyta, megint más meg még utána is várjon kell, amíg rendeződik a ciklusa. Szóval felesleges ezen tanakodni, hogy pont nálad hogy lesz.
2023. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

A szoptatás miatt rendszertelen, de attól még osszejohet a baba


Mi az elsore 1,5 évet vártunk.ezzel szemben a második szoptatás mellett az 5.ciklusban megfogant (ez volt a 4.ciklus, amiben nem védekeztünk). Nekem az első menzim a baba fel éves korában jött meg, aztán rá 47napra, utána meg kB 35naposak voltak a ciklusok.

Szoptattam napkozben 4x, éjjel pedig kB 6x.

2023. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pl a szoptatás alatt nem jött össze.

Hiába volt napra pontos ciklusom, nem estem egyáltalan teherbe. Hiába csak éjjel szoptattam 2x.

Abbahagytam, 2 hónap mulva elapadt a tejem, terhes is lettem. (Elötte 8hónapig próbálkoztunk).


Barátnőm most van így. Hol megjön neki, hol nem. Ő még nappal is szoptat. Fél éve próbálkoznak.

2023. okt. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nalunk 10 hónap után sikerült szoptatás alatt (reggel, délben, este), igaz, nekem már szülés után 4 hónappal rendszeres volt a menzesz.
2023. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
2es vagyok, nagyon érdekel, hogy mi volt a válaszomban, amiert le kellett pontozni.
2023. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Ment a zold kez mindenkinek. :)
2023. okt. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!