Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsonyabb tsh-val összejöhet...

Alacsonyabb tsh-val összejöhet a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem jön a baba, pedig nem túl magas a tsh-m. Azonban hatàrértek felett van kicsivel sajnos. 5 valamennyi.


Szeretnék több véleményt kikérni. Nagyon örülnék, ha leírnád mennyi volt a tsh-d és mennyi lett mikor összejött a baba és kezelve lett.


Nem tudnak orvosok sem más okot felsorolni, amiért ne jönne a baba nekünk. Persze lehet más is, de örülnék siker történetnek tsh-val kapcsolatban.



2023. márc. 5. 00:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

5 fölött? Az terhességhez rengeteg! Azért 5 a határérték, mert, annak, aki nem akar teherbe esni, annak az rendben van. Terhességhez 2 körül ideális, de olyan 2,5-ig nem nagyon foglalkoznak vele. Annál magassabbal is estek már teherbe, de nagyon nehéz.

Nekem 2,56 volt, még nem adtak rá semmit, mert nem valószínű, hogy az a fő oka a sikertelenségnek. Keress endokrinológust, ha gyereket akarsz. Erre biztos, hogy ad gyógyszert legalább a terhesség idejére. Utána lehet, hogy nem kell szedned, de ha akkor is határ fölött lesz, akkor lehet, hogy igen🤷🏼‍♀️

2023. márc. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondzák 2 alatt jó teherbe eséshez
2023. márc. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ikreink nem maradtak velünk, akkor derült ki, hogy 4.8 a TSH...


Kaptam rá gyógyszert majd még mellé kiderült az IR (ezek általában kézben járnak érdemes azt is nézni)

Utána terhes maradtam. 2 alá kell mennie a tsh-nak, de igazából már akkor is nagy esély van, ha kezelés alatt állsz. A lényeg, hogy terhesen emelni kell a gyógyszeren. Az első 16 hétben a pici a te hormonjaidat használja, mert neki addig nincs sajátja. Ezért fontos, hogy kezelve legyél és kapd a gyógyszert.


De pl egy ismerősöm 3 gyereket szült meg 10 feletti TSH értékkel....az istennek nem ment le neki semmilyen gyógyszerrel. De nyilván ez egy ritka eset...


Keress egy jó endokrinológust és írjon neked gyógyszert. Mondani kellm hogy babát terveztej, egyből fogja mondani neked, hogy ahoz magas az érték.


Jó esetben csak pár hónap és lejjebb megy. Ne várj vele, mert pl nekem a 4.8ról egy év volt mire lement 2-re. Szülés óta meg gyorsabban reagálok, 3 hónap is elég 6.8ról levinni. Szülés után sokáig nem szedtem gyógyszert, pedig ezt kb a sírig kellene sajnos.

2023. márc. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olvastam itt sokat az anyukáktól 1-2es értéket mondják jónak.

Szerintem eleg sok az 5

2023. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én 2,5 körülire kaptam Letroxot, teherbeeséshez 1-1,5 a jó TSH.
2023. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Elmentem endokrinológushoz két hete szedem a gyógyszert. Úgyhogy pont kb. Ovukor kezdtem szedni, nem estem teherbe ebben a hónapban sem sajnos.

Ebben látom most a reményt, hogy majd sikerül, mivel igen magas.

Pár hónapja próbálkozunk.

Remélem azért összejön hamarosan és hogy ez az ok valóban.

Maga at endokrinológus nem volt olyan rámenő a gyógyszerrel. Mondta, hogy kellene, de azt is, hogy egyébként ezzel teherbe lehet esni, nem biztos, hogy baj lenne vele.

Itt meg látjátok, van akinek ikrei mentek el emiatt.

De kétségkívül felírta nekem.

Sajnos csak 2 havonta lehet nézni az értéket.

Áprilisba kell visszamennem, pedig jó lenne tudni, nem -e kéne emelni az értéken, mert 25-öt szedek csak, ami lehet kevés!!:(

2023. márc. 5. 08:17
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Az ugye megvan, hogy ha egy egészséges pár ovulációkor együtt van, kb. 10% az esély, hogy abból baba is legyen...? Így jön ki, hogy jókor szexelő egészséges pároknál 10-12 hónap is lehet, míg összejön a baba. Türelem.
2023. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én a várandósságom előtt 50-es Letroxot szedtem, 4-hez közeli TSH-ra, így ment le tartós 2-2,5-re. (Mondjuk én nem babatervezés miatt kaptam, mert már évekkel azelőtt így szedtem)

A baba rögtön összejött ezzel az értékkel, de mivel az első 18 hétben nekik nincs pajzsmirigyük, meg lett emelve 75-re, így állandóan 2 alatt (1,5-1,75) volt a TSH.

Ne keseredj el, ha még emelni kell az adagon, ami elképzelhető, de azért nem törvényszerű.

2023. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb endokrinológus egy kupac lepkét nem ér. Nagyon kevés a valóban jó endokrinológus.
2023. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen azt tudom, hogy alapjáraton normális az 1 év elvileg...

Bár érdekes, hogy itt nagyon sok mindenkinek összejött már az első hónapban vagy csak évek múlva.

Ez kicsit megijeszti az embert. Minden ember nyilván más.

Nekem a tsh-m remélem rendbe jön és nagyobb esélyekkel tudunk haladni.

2023. márc. 5. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!