Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt hasonlóság az édesanyád,...

Volt hasonlóság az édesanyád, nagymamáid teherbeesése és szülése és a tiéd között?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányul, hogy pl. édesanyád könnyen teherbe esett és te is, viszonylag könnyen szült és te is hasonlóan stb... Lehet ezek között bármi összefüggés?
nov. 1. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nincs.
nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámat nem tudom, se anyukámmal nem. Neki sok problémája volt terhesség alatt, korastülött ia vagyok (32.hét), nekem nagyon könnyű terhességem volt, még reggeli rosszullét se, és a 40.héten szültem, nagyon könnyen.
nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mamám 7x szült,mindegyik problémamentes, soha nem volt gond, mindegyik hüvelyi,egyből jött is. Anya 2x szült,nálam problémamentes, egyből jöttem, tesóm koraszülött lett 29 hétre. Ő is egyből jött. A lány testvérei közül ketten 2x szültek, soha egy vetélés, semmi. A harmadiknak 5 éve nem jön össze. Nálam évek után sikerült teherbeesni, problémás terhesség, szülés, életmentő császár. Én nem látok összefüggést eddig, sajnos. Amibe igen, hogy hamar klimaxolt anya nagyon, nekem pedig korai petefészek kimerülésem van, orvos szerint már anyának is az lehetett, csak nála sose nézték,de emiatt lehetett a korai klimax.
nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire össze tudom hasonlítani nincs hasonlóság, de nehéz megmondani mert nem ismerünk minden részletet és körülményt.
nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyának 3 gyereke van mind a 3 megfogant elég hamar.Tesóm megfogant 2 hónap alatt. Én nem voltam tervezve 9 hónapos volt a nővérem amikor velem teherbe esett anya az öcsém tervezve volt és elsőre sikerült.Én teherbeestem a 3.próbálkozós hónapban, tesóm 1 év után sem. Anya természetes úton szült mindhármónkat, hamar felépült szülés után.Nem feltétlen van összefüggés.
nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem volt.
nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem
nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Lehetnek hasonlóságok, de ezeket nehéz így nézni. Eleve a lánygyermek már félig az apja genetikai tényezőit hordozza, szóval hasonlíthat az apai nagymamára is abban a tekintetben, hogy milyen a méhe, könnyen tágul e vagy ilyesmi. Számítanak a körülmények, anyáink/nagyanyáink 18-25 évesen szültek, a mostani generáció inkább 30 körül, de még a 35+ sem ritka.


Nekem annyiban volt hasonlóság anyukámmal, hogy a teherbe esés és a szülés is relatív simán zajlott, de az apai nagymamám oldalát ilyen téren nem ismerem. Az is lehet onnan is "könnyű" genetikai tényezőket kaptam, és összességében szerencsésebb alkat vagyok emiatt.

nov. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs nálunk sem.
nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A mamáimat nem tudom.

Anyám terhességi toxémiát kapott, amit valahogy nem vettek észre pedig járt terhesgondozásra. 36. hétre indult meg a szülés aminek sürgősségi császár lett a vége. kis súlyú baba voltam, 1 hónapig haza sem engedtek a kórházból. Szoptatni nem tudott a gyógyszerek miatt amiket szednie kellett a toxémiára.

Én túlhordtam picit a gyereket. Toxémiát végig néztek, de nem lett. Spontán indult be a 41. hétben a szülés. Kb éjfél körül indultak a fájások, reggel nyolcra kint volt, csak egy kis gátmetszés kellett. Most 9 hónapos és még szoptatom.

Ő 24 évesen szült, én 26 évesen.

nov. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!