Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt hasonlóság az édesanyád,...

Volt hasonlóság az édesanyád, nagymamáid teherbeesése és szülése és a tiéd között?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányul, hogy pl. édesanyád könnyen teherbe esett és te is, viszonylag könnyen szült és te is hasonlóan stb... Lehet ezek között bármi összefüggés?
2023. nov. 1. 10:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja, a teherbe esésről azt tudom, hogy én becsúszott gyerek voltam, úgyhogy gondolom könnyen ment. Mi fél évig próbalkoztunk mire sikerült. #10
2023. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Anyukám hamar teherbeesett. 3-an vagyunk testvérek. Én vagyok a legkisebb, előttem volt egy elhalt terhessége, szóval 4-szer esett teherbe. Teljesen probléma mentes terhesség, szülés.


Nekem az első babámra sem kellett sokat várnom. Könnyű terhesség, szülés. Most a 2. babánk rögtön sikerült, eddig semmi panaszom.


A nővéremék viszont 5 évet vártak a kislányukra. Igaz nővérem ir-es, meg hormon problémái is voltak. Előtte senkinek a családban.

Szóval nem látok ebben összefüggést, esetleg egy-egy öröklött betegség miatt, de egyébként elég egyedi.

2023. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A teherbe esésekről nem tudok (nem kötötték az orromra, azt tudom, hogy én mondhatni váratlanul érkeztem, de nem mondta anyám, hogy tesómmal vagy akár velem mennyi ideig próbálkoztak), de a szülésekről beszélt anyám, hogy neki mindkét alkalommal nagyon nehéz és rossz élménye volt. Nekem pedig mindkét szülésem baromi könnyű és gyors és problémamentes és ha csak ezen múlna, akkor bevállalnék még 20 gyereket is akár. Mondjuk anyám 26 és 31 évesen szült, én 27 és 29, szóval legalább korban viszonylag közel voltunk egymáshoz, de ezt leszámítva szerintem nem sok hasonlóság volt köztünk. Mondjuk az másban sincs.
2023. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Anyukamnak tobb vetelese volt, nekem elsore megmaradt a babam. Viszont mindkettonket csaszaroztak fajasgyengeseg miatt.
2023. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk van némi hasonlóság. Anyukámnak 2 gyereke van, mindketten elsö próbálkozásra összejöttünk. Nekem eddig 1 gyerekem van és szintén az elsö hónapba megfogant. Terhességünk nem volt hasonló, neki voltak 3 hónapig rosszullétei, nekem szerencsére nem. Viszont savasodtam nagyon. A szülés is hasonló volt, 40. héten természetes úton szültünk kb 12 óra vajúdás után.

Véletlen vagy nem, nem tudom.

2023. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is van némi hasonlóság. Nagymamám anyukámmal a 2. hónapban terhes lett (ezt kitaláltam, mert novemberben volt az esküvő és szeptemberben megszületett anyukám), anya velem és a tesómmal is a 3. hónapban, én a lányommal a 2. hónapban lettem terhes, tehát mind viszonylag hamar. A szülésben nem tudom, hogy természetes lefolyásában lett-e volna hasonlóság, én nehezen születtem, de abban az időben csak fekve vajúdhattak a nők, meg kikönyökölték a gyereket, stb... a lányom könnyen született, de én úgy guggolhattam, járkálhattam, ahogy akartam.
2023. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!